Türk kripto para piyasasına yeni oyuncu: Coinfevo

Türk kripto para piyasasına yeni bir oyuncu daha katıldı. Kolay kullanım ve basitleştirilmiş arayüzünün yanı sıra güçlü altyapısıyla öne çıkan Coinfevo, bugün kullanıma açıldı.

Türk kripto para piyasasına yeni bir oyuncu daha katıldı. Kolay kullanım ve basitleştirilmiş arayüzünün yanı sıra güçlü altyapısıyla öne çıkan Coinfevo, bugün kullanıma açıldı.

Borsada ilk etapta Bitcoin, Litecoin, Dash, Doge, Digibyte ve Zcash işlem görmeye başladı. Sonraki aşamalarda birçok yeni kripto paraya daha yer verilecek.

Olası hack saldırılarına karşı güvenliği üst düzeyde tutan Coinfevo’da sistemde yer alan kripto paraların yüzde 97’si soğuk depolarda saklanıyor.

Bilindiği üzere Türkiye’de büyük borsalardan bazılarının hesap güvenliğini SMS doğrulaması üzerinden sağlaması nedeniyle birkaç önemli Bitcoin hırsızlığı olayı yaşanmıştı. Coinfevo’da SMS’le doğrulama yerine güvenliği daha üst seviyeye çıkaran Google Autenticator kullanılıyor.

Borsaya yeni üye olan kişilerden ilk hafta boyunca herhangi bir komisyon ücreti alınmıyor. İlk haftadan sonra ise %0.15 gibi makul düzeyde bir komisyon kesiliyor.

Ek olarak borsa üzerinde, havale işlemlerinde 7 gün 24 saat boyunca para yatırma ve çekme işlemleri gerçekleştirilebilecek.

Borsanın yetkilileri, ilerleyen dönemde önemli geliştirmelere gideceklerini ve kredi kartı ile kripto para alma imkanı da getireceklerini bildirdi.

Bu arada Coinfevo’nun kurucu ortaklarından Mahmut Sağlam, Türkiye’de teknolojinin hızla geliştigini fakat buna paralel olarak insanların henüz kripto paralar hakkında tam olarak bilgi sahibi olmadığını söyledi.

Sağlam, bunun için verilecek blog hizmeti ile kripto paralar ile ilgili insanları bilgilendirmeyi planladıklarını ve bu bilgi eksikliğinin zamanla aşılması ile kripto para borsalarının büyük bir potansiyelinin olduğunun altını çizdi.

Son olarak Sağlam, Türkiye’de kayıtlı olarak faaliyet gösteren Infevo Teknoloji bünyesinde hizmete giren coinfevo.com için her türlü şeffaf ve doğru bilgiye ulaşmanın çok kolay olduğunu bunun da kullanıcılara karşı bir güven oluşturduğunu ifade etti.


Sorumluluk reddi: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz. Burada yazılanlar bir tavsiye niteliği taşımaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl