Su Zhu destekli ve FTX tartışması yapılan borsa GTX ismini kullanmayacak

Dün özellikle sosyal medyada ciddi tepki gören GTX borsasının arkasındaki şirket olan Coinflex'ten yeni bir açıklama geldi. Borsa, 3AC kurucularıyla yapılacak ortaklığın yanlış anlaşılmalara yol açtığını belirtirken GTX isminin de kullanılmayacağı duyuruldu.

Coinflex borsası dün çok tartışılan GTX platformu konusunda bir açıklama yaptı. Borsa, yeniden markalaşma süreci içinde olduğunu ve GTX adının ise uzun vadeli düşünülmediğini ve geçici bir isim olarak belirlendiğini kaydetti.

Bilindiği gibi Su Zhu’nun da kurucuları arasında yer aldığı borsa, FTX, BlockFi, Celsius gibi iflas eden şirketlerden alacağı olan kişilerin haklarını satışa çıkarabileceği bir platform olarak ön plâna çıkacak.

Bu haklar dışında, diğer dijital varlıklar ile kripto paraların da alınıp satılabileceği borsanın, 25 milyon dolar yatırım almak üzere olduğu belirtiliyor.

Coinflex’ten yapılan açıklamada ayrıca 25 milyon dolarlık yatırımın operasyonel büyümeye harcanacağı bunun da şirkete ve onun destekçilerine değer katacağı ifade edildi.

FTX ismi tartışma konusu oldu

Haberin dün akşamüstü saatlerinde ortaya çıkmasının ardından özellikle Twitter’daki kripto topluluğu içinde Su Zhu’nun olduğu bir platforma yatırım yapılması eleştirmişti. GTX isminin FTX’e olan benzerliği, Latin alfabelerinde G harfinin F’den sonra gelmesi, yeni borsanın FTX’in devamı olabileceği intibasını yaratmıştı. Su Zhu ise girişimi doğrulamış ancak daha fazla yorum yapmamıştı.

Su Zhu’nun iflastan önce CEO’luğunu yaptığı ve aynı zamanda kurucusu olduğu 3AC şirketi, yüksek kaldıraçlı kripto işlemleriyle ve aldığı teminatsız kredilerle biliniyordu. Özellikle Terra LUNA çöküşünden olumsuz etkilenen şirketin iflası, Celsius gibi birçok şirketin de üst üste batmasına yol açmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl