CoinShares analisti: Madencilerin elindeki Bitcoin’ler bitiyor

Bitcoin 20 bin dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ederken, düşüşlerin nereye kadar devam edebileceği konusunda fon yönetim şirketi CoinShares'in analisti Matthew Kimmel'den önemli bir yorum geldi. Katıldığı bir yayında konuşan Kimmel, madencilerin ellerindeki Bitcoin'lerin artık bitmek üzere olduğunu ve bir süre sonra yeniden alım yapmaya başlamaları gerekeceğini belirtti.

En büyük kripto fon yönetim şirketlerinden biri olan CoinShares firmasının analistlernden Matthew Kimmell, ABD medyasından CNBC’de katıldığı programda Bitcoin’in artık dibi bulmaya yaklaştığını düşündüğünü söyledi. 2017 döneminde Bitcoin alanların dâhi, bu döngüde satış yapmadığını belirten ve en büyük kripto paraya olan güvenin ciddi şekilde devam ettiğini söyleyen Kimmel, madenciler hakkında da önemli bir yorum yaptı.

Son dönemdeki düşüşlerle Bitcoin madencilerinin ciddi satışlar yaptıklarını belirten analist, madencilerin ellerindeki Bitcoin’lerin azaldığını ve bir süre sonra yeniden alım yapmaya başlayacaklarını söyledi.

Kimmel’in katıldığı yayında yaptığı yorumlar şu şekilde:

“2017’de alım yapanlar bu döngüde satmadılar”

Bitcoin’de artık çok daha istikrarlı bir fiyat gidişatı olmasının yanında dibe yaklaşmış da olabiliriz. Bu yorumu yapmamın önemli sebepleri var. Bunlardan ilki 2016/2017 döneminde Bitcoin çok ciddi seviyelere yükselirken, yatırımcıların çoğu satış yapmadılar. O dönem alım yapanlar, bu piyasa döngüsünde de satmadılar. Rahatlıkla 60 bin dolar üzeri kâr satışı yapabilirlerdi. Bu durum da bize Bitcoin’e olan güveni ve uzun vadeli bakış açısını net şekilde gösteriyor.

“Madencilerin ellerindeki Bitcoin bitiyor”

İkinci sebep ise madenciler… Madenciler artık ellerindeki Bitcoin’leri satmaya başldılar. Ancak arz azalıyor ve BTC’leri bittiği zaman da yeniden alım yapmaya başlayacaklardır. Ki tarihe bakıldığında da bu aslında hep böyle olmuştur. Üçüncü sebep ise borsalar. 2020’nin başlarından bu yana borsalardan çok ciddi Bitcoin çıkışları yaşanıyor. Bitcoin arzında gittikçe görülen bir daralma mevcut. Ben bu 3 sebebin Bitcoin’i daha ileriye götüreceğine inanıyorum. Bakın, kısa vadede zaten nasıl bir gidişat olacağını tahmin etmek imkansız ancak biz Coinshares olarak haftalık kripto para fon raporları yayımlıyoruz. Burada ‘şu anda kripto para fonlarını para yağıor’ diyemem ama girişler uzun vadede çıkışlardan hala daha fazla…

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl