CoinShares’dan Türk Blockchain girişimi MenaPay’e yatırım

CoinShares Ventures, Türk Blockchain girişimi MenaPay'e yatırım yaptığını açıkladı. Anlaşmanın finansal detaylarına ise yer verilmedi.

menapay

Londra merkezli dijital varlık yöneticisi CoinShares, Türk Blockchain girişimi MenaPay’e yatırım yaptığını duyurdu.

CoinShares’ın stratejilerden sorumlu yöneticisi Meltem Demirörs tarafından yapılan açıklamada, “CoinShares’ın Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesine odaklanan, 18 ülkede ve bölgede 400 milyon kişiye hizmet veren en büyük dijital finans platformu olma misyonuna sahip MenaPay’e yatırım yaptığını paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

MenaPay yatırımı, CoinShares’ın bir Türk fintek şirketine yaptığı ilk yatırım oldu. Açıklamada ayrıca, “MenaPay’in CEO’su Çağla Şenkardeş ile çalıştığımız son birkaç boyunca işi büyütme ve ürün geliştirme üzerine yorulmadan odaklanması ve MenaPay vizyonuna sarsılmaz bir şekilde adanmışlığından etkilendik. Çağla ve MenaPay’i Türkiye pazarı için dijital finans araçları geliştirirken desteklemekten dolayı heyecanlıyız.” denildi.

Yatırımın finansal detayları ise paylaşılmadı.

MenaPay, MENA bölgesinde kullanılan ilk, tamamen destekli, Blockchain tabanlı banka dışı mobil ödeme çözümü ve bir SuperApp.

MXC Global, MenaPay ile iş birliği yapıyor

Öte yandan bugün MenaPay cephesinden bir haber daha geldi. MXC Global ve MenaPay’in itibari para birimlerinin kullanımını kolaylaştırmak için bir stratejik iş birliği anlaşması imzaladığı açıklandı. MXC Global’in Türkiye ve İslam coğrafyasındaki marketlere MenaPay yardımıyla açılamayı planladığı kaydedildi.

MXC Group Başkan Yardımcısı Henry Wu, “MenaPay ile olan iş birliğimiz, MXC Global’in Türkiye’deki yerel pazarı genişletmesine ve kullanıcılara daha kullanışlı itibari para işlemleri ve diğer birçok hizmeti kolayca sunmasına yardımcı olabilir.” dedi.

MenaPay CEO’su Çağla Gül Şenkardeş, ise “MenaPay’in yeni ürünü olan entegre ödeme sistemimizi dünyanın en itibarlı borsalarından MXC Global ile yaptığımız anlaşma ile bu sektörde ilk defa kullanıcılarımızın hizmetine sunuyoruz. Özellikle ülkemizde ve MENA bölgesinde kullanıcılarımızdan gelen talepler doğrultusunda, kripto para yerine direkt fiat para birimleri ile borsa hesaplarına hızlı bir şekilde yükleme yapabilmeleri için geliştirdiğimiz sistemi farklı sektörlerde de iş ortaklarımıza sunuyoruz.” dedi.

Entegre ödeme ürününe yeni özellikler ekleyerek kapsamını sürekli genişletmek istediklerini belirten Gül Şenkardeş, kullanıcılar banka transferi ve kredi kartı ile bakiye yükleme seçeneğinin yanında MenaPay QR kod ile de yükleme işlemlerini saniyeler içinde kolaylıkla yapabildiklerini ifade etti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl