Kripto ürülerinden 54 milyon dolar çıktı: Solana’ya hala yatırım var

Kripto ve dijital yatırım ürünlerinde geçtiğimiz haftanın rakamları açıklandı. CoinShares raporunda, kripto ürünlerinden net 54 milyon dolar çıkış olduğu görüldü. Bu satışlara rağmen son haftalarda sürekli yatırım alan Solana ürünlerine ise yeniden 700 bin dolarlık yatırım girdisi olması dikkat çekiyor.

Dijital yatırım ürünlerinde 5. hafta üst üste yine çıkışlar görüldü. Avrupa’nın en büyük dijital yatırım firması CoinShares’in haftalık olarak hazırladığı raporda, kripto ürünlerinden net çıkışlar toplamda 54 milyon dolara ulaştı. Bu çıkışların %85’lik kısmını ise Bitcoin ürünleri oluşturdu. Bitcoin ürünlerinden net çıkışlar 45 milyon doları buldu.

Solana’da yatırımlar devam ediyor

Ethereum çıkışlarında ise rakam 4.8 milyon dolardı. Binance ve Polygon ürünlerinde 300’er bin dolarlık kısmi çıkışlar olurken Solana, Cardano ve XRP ürünleri ise haftayı artıda kapadı. Solana’da 700 bin dolarlık giriş görüldü. Solana ürünlerinde yılbaşından bu yana ulaşılan net yatırım rakamı 26 milyon dolara ulaştı.

Toplam kripto yatırım ürünlerinin değeri ise 32 milyar dolar olarak gözüküyor. Bu rakamın 21 milyar dolarlık kısmını ise Grayscale şirketinin ürünleri oluşturuyor. İkinci sırada ise 1.5 milyar dolar ile CoinShares’in Bitcoin fonu yer alıyor.

Ülkeler bazındaki yatırımlarda ise en çok satışın ABD merkezli ürünlerde olduğu görülüyor. ABD ürünlerinden haftalık olarak 41 milyon dolar çıktı. ABD’ye en yakın ülke olan Almanya’da ise bu rakam 5.9 milyon dolardı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl