CoinTR ve EOS Network’ten Türk blok zinciri ekosistemini güçlendirecek stratejik ortaklık

Türkiye'nin yeni nesil kripto para borsası CoinTR, dünyanın önde gelen katman 1 projelerinden EOS Network ile Türkiye'de Web3 laboratuvarı/kuluçka merkezi kurmak üzere stratejik bir ortaklığa imza attı.

Türkiye’nin yeni nesil kripto para borsası CoinTR, dünyanın önde gelen katman 1 projelerinden EOS Network ile Türkiye’de Web3 laboratuvarı/kuluçka merkezi kurmak üzere stratejik bir ortaklığa imza attı.

Dönüm noktası niteliğindeki bu iş birliği ile Türkiye’nin blok zinciri ekosistemine yeni bir canlılık kazandırarak yerel ekosistemin gelişimini ortaklaşa yönlendirmeyi amaçlayan CoinTR, bu özel iş birliğini 2. yıl basın toplantısında duyurdu.

Geçtiğimiz nisan ayında bir Web3 kuluçka merkezi olarak EOS Labs çalışmalarına başlayan katman-1 projesi EOS Network, bu proje için ekosisteme canlılık kazandırmayı amaçlayacağını ve EOS Network Vakfı (EOS Network Foundation) & EOS Network Ventures (ENV) ile iş birliği içinde çalışılacağını belirtti.

Misyon olarak Web3 projelerini önemli kaynaklar ve altyapıyla buluşturarak onları destekleme ve daha güçlü bir ekosistem oluşturmayı hedefleyen bu proje; yatırım kurumları, merkezi borsalar ve blok zinciri medyalarından profesyonel yetenekleri bünyesine katmayı hedefliyor. Aynı zamanda, Web3 inkübatörü olarak geliştiricilere finansman ve altyapı desteği sunarak araçların gelişimine odaklanarak sürdürülebilir bir ekosistem inşa eden EOS Labs, CoinTR ortaklığı ile bu projeyi yerel ekosisteme taşıyor.

CoinTR ve EOS Labs bu ortaklıkla, Türkiye’deki yerel blok zinciri projelerini desteklemek ve kuluçkalamak için iş birliği yaparak blok zinciri alanında inovasyona ulaşmalarına yardımcı olacak. Bu çerçevede iş birliği, finansal destekten teknik yardıma, mentorlukten pazarlamaya birçok alanı, daha fazla geliştiriciyi EOS blok zinciri ile tanıştırmayı ve yüksek kaliteli projelerin borsada kolayca listelenebilmelerini kapsıyor.

İlgili iş birliği ile “Labs projesiyle, Türkiye’nin kripto para alanındaki büyümesine ve küresel çapta rekabet avantajına katkıda bulunma fırsatı buluyoruz. Bu iş birliği, blok zinciri ve kripto para sektöründe öncü projelere ev sahipliği yaparak sektördeki inovasyonu artırmayı amaçlıyor.” ifadelerinde bulunan CoinTR CEO’su Ali Eşelioğlu; bu iş birliğinin yalnızca kuluçka merkezi ile kalmayacağını da ekleyerek CoinTR’nin EOS ana ağını ve EOS EVM’yi destekleyerek EOS ekosisteminin gelişimine katkıda bulunarak Türk ve EOS topluluğu kullanıcıları için daha iyi bir finansal deneyim sağlayacağını belirtti.

EOS Network Foundation’ın kurucusu ve CEO’su Yves La Rose ise Türkiye’deki blok zinciri ekosisteminin önemine vurgu yaparak: “Dinamik ekonomisi, regülasyonlara yönelik ileri görüşlü bakış açısı ve kripto sektörüne olan ilgisi ile Türkiye, dijital varlık sahnesinde hızla öne çıkan bir oyuncuya dönüşmektedir. CoinTR ile gerçekleşecek bu ortaklık, Web3 ekosistemini bu canlı pazarda besleme ve büyütme hedefimize
ulaşmamızda önemli bir adım olacaktır.” açıklamasında bulundu.

Dünyanın dördüncü büyük kripto pazarı olan Türkiye, 10 milyondan fazla aktif kripto para kullanıcısı ile önemli bir pazar potansiyeline sahip. Bu stratejik ortaklıkla Türkiye’nin kripto gücü CoinTR, yerel uzmanlığını ve kaynaklarını; en rekabetçi blok zincirlerden biri olan EOS ise yüksek performanslı altyapısını Türkiye’de blok zinciri ekosisteminin gelişimini desteklemek için birleştiriyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl