Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Cointral, küresel eşler arası Bitcoin alım satım platformu Paxful ile el sıkıştı

cointral

Basın bülteni

Ödeme yöntemleriyle kripto para piyasasındaki popülaritesi ile tanınan küresel eşler arası kripto para alım satım platformu Paxful, kripto para platformuna ve nakit ödeme noktalarına sahip olan Cointral ile iş birliği yapıyor. Bu iş birliği ile kullanıcılar, kripto para alımlarını Cointral üzerinden Paxful güvencesiyle gerçekleştirebilecekler.

Yakın zamanda yapılan bir anket, Türklerin kripto para sahiplik oranının dünyanın geri kalanından daha yüksek olduğunu gösterdi. Türk Lirasının son devalüasyonunun ardından hükümet, Blockchain teknolojisine dayalı bir Merkez bankası dijital para birimi tasarlama önerisi de dahil olmak üzere ekonomik yol haritasının bir parçası olarak Blockchain’in benimsenmesine odaklanmaya karar verdi. Türkiye dijital para birimlerine artan bir ihtiyaç gördüğünden, ülkenin kriptoyu benimseme konusundaki hevesi Paxful gibi kripto para piyasaları için özellikle kazançlı.

Paxful, eş kurucusu ve CEO’su Ray Youssef, konu hakkında “Türkiye’de son birkaç aydır istikrarlı bir büyüme gördük ve pazar için daha fazla çaba sarf etmemiz yerinde olur. İtibari paradan kripto paraya kolay bir geçiş sağlamak ve kullanıcı tabanına kripto satın almak için çeşitli ödeme yöntemleri sunmak için Cointral ile iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz.” diyor.

Paxful, kullanıcıların 300’den fazla ödeme seçeneği ile Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini alıp satmasına olanak tanıyan bir platform. 4,5 milyondan fazla kullanıcının bağlantı kurmasını sağlayan Paxful, kullanıcılara güvenli ve emin işlemler sağlar. Cointral, kripto para alım satımına ek olarak, yüksek hacimli işlemler için OTC, Türkiye’de bir ilk olan P2P, hızlı takas ve nakit alımlar gibi özelliklerle geniş bir hizmet yelpazesi sunuyor.

Kullanıcılar Cointral’e kaydolduktan sonra, satın alma sayfasında Paxful’u seçerek Paxful üzerinden Bitcoin satın alabilecekler.

Paxful hakkında

Paxful, herhangi bir zamanda ve yerde, herhangi biriyle para transferi yapmak için insandan gücünü alan bir pazar yeridir. Misyonu, dünyanın dört bir yanındaki unutulmuş dört milyar bankasız ve yetersiz banka desteği olanları, eşler arası işlemleri kullanarak paralarını kontrol etmeleri için güçlendirmektir. 2015 yılında kurulan şirketin, 300’den fazla farklı ödeme yöntemi kullanarak anında Bitcoin (BTC) ve Tether (USDT) alıp satabileceğiniz dünya çapında 4,5 milyondan fazla kullanıcısı var.

Paxful, misyonunun bir parçası olarak, gelişmekte olan pazarların hepsinde tamamen Bitcoin ile finanse edilen 100 okul inşa etmeye yönelik bir sosyal fayda girişimi olan #BuiltWithBitcoin’i başlattı. Paxful, 2015 yılında CEO Ray Youssef ve CPO Artur Schaback tarafından ortaklaşa kuruldu.

Cointral hakkında

2018 yılında Kapalı Çarşı’da Türkiye’nin ilk kripto para şubesini aktif hale getirerek faaliyetlerine başlayan Cointral, kripto paraların alım-satımı haricinde kullanıcıların yüksek hacimli işlemler yapabildikleri OTC, P2P, Nakit, kredi kartı ve Hızlı takas gibi hizmetleri ile kullanıcılarına geniş kapsamlı bir hizmet sunuyor.

Cointral’e üye olan kullanıcılar, referans kodu ile arkadaşlarını davet ederek yapılan her işlemde %25 oranında referans geliri elde edebiliyor.

Cointral, Altın ve Gayrimenkul satışını kripto para ile mümkün kılarak kripto paraları gündelik hayata entegre etmede başarılı bir yol çiziyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl