Çoklu varlık kripto ürünlerine yatırım artıyor, BTC ve ETH’de çıkışlar var

Avrupa'nın en büyük dijital varlık fonu yöneticisi CoinShares'e göre, dijital varlık yatırım ürünlerinden üçüncü haftada da üst üste çıkışlar görüldü. Bitcoin ve Ethereum yatırımlarındaki çıkışlara rağmen, çoklu kripto yatırım ürünlerindeki girişler ise dikkat çekti.

CoinShares’in raporuna göre; Bitcoin‘deki çıkışlar, Haziran ortasından bu yana en büyük oranı gördü ve 24 milyon dolara ulaştı. En büyük kripto paraya, yılbaşından bu yana yapılan girişler ise toplamda 4.1 milyar dolar ile pozitif seyrini sürdürüyor.

En fazla çıkış yapılan yatırım ürününün Bitcoin olduğu görülürken, çoklu varlık yatırım ürünlerinde ise tam tersi girişlerin olduğu ve yatırımların arttığı dikkat çekti. Bu tür ürünlerdeki giriş de yaklaşık 3.1 milyon dolardı.

Ethereum yatırım ürünlerindeki çıkışlar ise geçtiğimiz hafta 7.3 milyon dolara ulaştı. CoinShares Yatırım Stratejisti James Butterfill’e göre tüm bu akışlar ise belli bir bölgesel trende dayanmayan ve birçok yatırım sağlayıcısı arasında değişen rakamlara sahip…

Butterfill’e göre ayrıca, CoinShares’in yönetimi altındaki varlıkların yüzde 18’ine denk gelen çoklu varlık ürünleri ise bu sene, haftayı giriş yapılarak tamamlayan tek ürün çeşidi.

Öte yandan geçtiğimiz hafta XRP’ye yapılan 0.7 milyon dolarlık giriş dikkat çekerken, Cardano’da ise 1 milyon dolarlık çıkış görüldü.

Yatırım ürünü alım satım cirosu geçen hafta 1,7 milyar ABD doları ile düşük kalırken, Mayıs ayındaki yüksek hacimlerinin yüzde 22’sine eşitti.

CoinShares’e göre, fon sağlayıcılardan toplamda 20.6 milyon dolarlık çıkış olurken, dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi olan Grayscale’e ise 2.5 milyon dolarlık giriş oldu. Şirketin şu anda yönetimi altında 33.6 milyar dolarlık varlık bulunuyor.

Tüm dijital varlık bazlı yatırımlara bu sene büyük girişler yapılırken, kurumsal firmalar da yavaş yavaş endüstrinin farkına varmaya başladı. Şu anda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun önünde birçok ETF başvurusu bulunuyor. uzmanlar bu başvuruların en erken sene sonu ya da en geç 2022 yılı içerisinde onaylanmasını bekliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl