tipobet

Tümü yakılacak: 1 yılda %85 değer kaybeden token tarihe karışıyor

2018 yılında piyasaya sürülen Blockchain girişimi Colu, Colu Local Network (CLN) projesini bitirme kararı aldı. Yaklaşık olarak son 1 yılda yüzde 85 değer kaybeden CLN'lerin tümü geri alım programı tamamlandıktan sonra yakılacak.

CoinDesk’te yer alan habere göre, büyük hedeflerle yola çıkan Blockchain girişimi Colu, projesini sonlandırıyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, yasal belirsizlik ve teknik zorluklar gibi gerekçelerle Colu Local Network (CLN) projesini bitirme kararı alındığı belirtildi.

Ayrıca şirket, 17 milyon dolarlık ICO satışı sırasında yaklaşık 54 milyon adet token satın alan yatırımcılara geri ödeme yapacak.

Colu Local Network üzerinde çalışan CLN, perakende ödemeler için bir araç olarak kullanıldı ve tüketicilere yerel olarak alışveriş yapmaları için teşvikler sağladı. Şirket, “perakende kıyameti” tehditlerini azaltmayı hedeflemişti. Bunun için küçük işletmelerin kağıtsız ödeme işlemleri gerçekleştirmelerine ve yerel halkın yerel satıcıları keşfetmelerine yardımcı olacak bir uygulama geliştirmişti. Proje; Londra, Liverpool ve Tel Aviv dahil olmak üzere dört şehirde başlatılmıştı. Şirket proje için finans ve sigorta şirketi IDB Group’tan ek 14.5 milyon dolar yatırım almıştı.

Şirket, CLN’nin ICO fiyatı üzerinden Ether ile geri ödeme yapacak ve bunun için 90 günlük bir geri alım penceresi belirlendi. Sonrasında tüm token’lar yakılacak.

Geri alım için bir internet sitesi oluşturmayı planlayan şirket, yalnızca kimlik doğrulama ve anti kara para aklama süreçlerini tamamlayan kullanıcılara geri ödeme yapacak.

CLN; HitBTC, IDEX ve Bancor gibi platformlarda mevcuttu. 2018’de bir dönem 0,065 dolardan işlem gören CLN, bugün yüzde 85 düşüşle 0,0097 dolarda yer alıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun