Compound kripto para teminatlı kredi sistemini başlatıyor

DeFi protokolü Compund, akredite ve kurumsal müşterilere kripto para teminatlı kredi sağlayabileceğini duyurdu. Compound Treasury bu anlamda Bitcoin, Ethereum ve ERC-20 destekli token'ları kabul edecek. Kredilere %6'lık da faiz uygulanacak.

compound

Kurumsal şirketlerin getiri elde ettiği merkeziyetsiz finans platformu Compound Treasury, bugün yaptığı açıklamayla akredite müşterilerine kripto paralarla desteklenen yüksek temiantlı kredi sağlamaya başlayacağını duyurdu.

Müşteriler bundan sonra Bitcoin, Ethereum ve sistemin desteklediği ERC-20 token’larını teminat göstererek gerçek ABD doları ya da USDC olarak kredi alabilecekler. Yapılan açıklamada ayrıca, krediler yüksek teminatlı olduğu için borç alan tarafların borçlarını kapatma konusunda fazladan esnekliğe de sahip olabilecekleri belirtildi. Platformda kredilere %6’lık da faiz uygulanacak.

Kredileri destekleyecek olan likidite ise hem platformun müşteriler hem de Compound platformu tarafından sağlanacak. Kurumsal müşteriler şu anda da Compound Teasury üzerinden yüzde 4’lük getiri elde ediyorlar.

Compound Treasury’nin duyurusunda, konu hakkında şeffaflık olması için de borç alanların teminatlarının da paltformun cüzdanlarında kalacağı belirtildi.

Hatırlanacağı gibi Compound Treasury, S&P kredi notu alan ilk DeFi destekli firma olmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl