Ethereum da SEC tehlikesini atlattı: “Bu bir zafer” açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Consensys şirketine Ether hakkında dava açmayacak. Metamask cüzdanının arkasındaki şirket olan Consensys yaptığı açıklamada, "SEC'den tarafımıza yapılan bilgilendirmede, kurumun Ethereum 2.0 ile ilgili soruşturmasını kapattığı belirtilmiştir. Bu konuda dava açılmayacaktır" ifadeleri kullanıldı.

En büyük kripto para cüzdanlarından biri olan Metamask’in arkasındaki şirket olan Consensys, Ethereum’un ve kendilerinin SEC tehlikesini atlattığını açıkladı.

“SEC bize dava açmayacak”

Consensys’ten gece saatlerinde yapılan açıklamada, SEC’nin aldığı kararın Ethereum geliştiricileri için büyük bir zafer olduğu dile getirildi ve şu ifadeler kullanıldı:

“Bugün Ethereum geliştiricileri, teknoloji sağlayıcıları ve endüstri katılımcıları adına önemli bir zafer kazandığımızı bildirmekten mutluluk duyuyoruz. SEC’nin yaptırımlarla ilgili çalışan birimi, bize gönderdiği bilgilendirmede Ethereum 2.0 ile ilgili olan sorulturmasını kapattığını belirtmiştir. Bu da SEC’nin bize, ETH işlemlerinin menkul kıymet satışına dahil olduğu konusunda dava açmayacağını göstermektedir”

“Tüm yaraları sarmaya yetmez”

Şirket ayrıca, 7 Haziran günü SEC’ye bir mektup göndererek ETH ETF’lerinin kabul edilmesinin, Ether’i bir emtia yapıp yapmadığı ve bunun sonucu olarak da soruşturmanın kapatılması gerekip gerekmediğini sorduğunu da belirtti:

“7 Haziran’da SEC’ye gönderdiğimiz mektupta, ETH ETF’lerinin onayından bahsettik ve bu durumun Ether’i bir emtia yapıp yapmadığını, eğer öyleyse de bunun, soruşturmanın kapatılması anlamına gelip gelmediğini sorduk. Bu soruşturmanın sona ermesi olumlu bir gelişme olsa da, SEC’nin kanunsuz ve agresif olan kripto karşıtı hareketlerinden dolayı zorluk çeken blok zinciri dünyasının tüm yaralarını sarmaya yetmeyecektir”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl