ConsenSys CEO’su Joseph Lubin: Ethereum Bitcoin’i kat be kat geçecek

Ethereum geliştirme şirketi ConsenSys'in CEO'su Joseph Lubin, Ethereum'un Bitcoin'den kat be kat daha büyük bir kripto para olacağını söyledi. Lubin ayrıca Ethereum'un gelişimini internetin doğduğu günlere benzetti.

Bloomberg’e bir röportaj veren Ethereum’un da kurucularından olan Joseph Lubin, Bitcoin’i “dar para sistemi” olarak tanımlarken, Ethereum’u ise “yeni jenerasyon ekonomisi” olarak değerlendirdi.

Lubin, ikinci en büyük kripto paranın Bitcoin’i şu anda bile geçmiş olduğunu ve ileriki dönemde de bu farkın kat be kat artacağını belirtti:

“Aslında Ethereum ekosistemi Bitcoin’inkini geçti bile… Geliştirici aktivitesi, günlük işlem sayısı, işlem değeri ve token sayısı olarak Bitcoin’i geride bıraktı. Ethereum benim için bir kripto benzini… Bitcoin’in de tabii ki çok ciddi kullanım alanları var ama yeni jenerasyon ekonomisi, eski ve dar olanı geçecektir diye düşünüyorum. Kat be kat geçecektir.”

“Ethereum internetin gelişimine benziyor”

Ethereum’un internetin gelişimine benzediğini belirten Lubin, Bitcoin’in şu ana kadarki görevlerini tamamladığını söyledi:

“Birçok proje tabii ki kayıtsız menkul kıymet olarak görülebilir. Bence regülasyonlar geldiğinde bazıları tabii ortadan kalkacaktır. Ama ben çoğunun bizimle kalacağını düşünüyorum. Ethereum’da çok fazla katılımcı var. Çok fazla ses var. Ancak Bitcoin şu ana kadarki amacına ulaştı. Bundan sonra yapılacaklar, eski sistemin üzerine eklenecektir ki bu da kolay olamayacaktır. Ben Ethereum’u bu yüzden yeni jenerasyon ekonomiye benzetiyorum. İnernetin gelişimine benzetiyorum”

Lubin ayrıca, Ethereum 2.0’a geçişle birlikte çok daha az işlem ücretlerinin olacağını ve işlemlerin çok daha hızlı yapılacağını da belirtti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl