Coinbase, coronavirüs konusunda en kötüsüne hazırlık yapıyor

ABD, İtalya, İrlanda ve Japonya'da ofisleri bulunan kripto para borsası Coinbase, coronavirüs konusunda dört kademeli bir eylem planı hazırladı.

En büyük kripto para şirketlerinden biri olan Coinbase, giderek yayılan coronavirüs ile ilgili olarak ne gibi hazırlıklar yaptıklarını paylaştı.

Şirket, coronavirüs konusunda iyimser bir beklenti içindeyken yine de en kötü duruma karşı plan yapıyor. İrlanda, Amerika, Japonya ve İngiltere’de ofisleri olan şirketin CEO’su Brian Armstrong tarafından paylaşılan bir belgeye göre Coinbase, hastalık için 4 kademeli bir plan oluşturdu. Bu noktada kademe 1 olarak belirlenen Japonya hariç tüm ofisler için eylem planı kademe 0’da tutuluyor.

Belgede, “Kriz Yönetim Ekibimiz, devamlı olarak yeni gelen bilgileri inceliyor. Coinbase ofislerini etkileyecek değişikliklere karşı aksiyon almak için 0’dan 3’e dört kademeli bir planımız var.” ifadeleri yer alıyor.

Şirket, herhangi bir Coinbase ofisinin işe gidiş-geliş yarıçapında 100 virüslü kişinin bulunması halinde belirli çalışanların işe evden devam etmelerini isteyecek. Şirket ayrıca bu ofisin temizlik programlarını artıracak ve maske atık kutuları yerleştirecek.

İkinci kademe, mortalite oranının yüzde 1 veya üzerinde kalması ile gözlemlenen buluşma hızının 1.5’un üzerinde olmasının yanı sıra yukarıdaki gibi 1000’den fazla virüslü kişinin bulunması ya da herhangi bir Coinbase ofisinin iş-ev güzergahında bir hükümet karantinası gerçekleştirilmesi halinde uygulanacak.

Bu noktada şirket, ofiste yemek servisini durduracak ve ofise ziyaretçi almayacak ya da ziyaretçi sağlığı tarama programı başlatacak.

Enfekte olmuş 5000’den fazla insan varsa, Coinbase 3. kademe planını devreye alacak. Bu durumda tüm çalışanların evden devam etmeleri şart koşulacak.

Ayrıca şirket, “Covid-19 coronavirüs riskinin Japonya’daki ekibimiz için biraz yüksek riskle beraber çalışanlarımızın çoğu için düşük olduğuna inanmaya devam ediyoruz.” diyor.

Şu anki durumda Coinbase; Çin, Hong Kong, Japonya, İtalya ve Güney Kore’ye iş seyahatini kısıtladı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl