Cosmos (ATOM) tabanlı DeFi protokolü Onomy’ye devlerden 10 milyon $ yatırım

Bir DEX ve cüzdana da sahip olan, aynı zamanda merkeziyetsiz finans ile foreks piyasalarını birleştirmeyi amaçlayan Onomy protokol, Bitfinex ve Ava Labs gibi şirketlerden toplamda 10 milyon dolar yatırım aldı.

Cosmos tabanlı bir merkeziyetsiz finans protokolü olan Onomy, özel token fonlama turunda 10 mlyon dolar yatırım aldı. Onomy’den yapılan açıklamada fonlama turuna Bitfinex, GSR, Ava Labs, CMS Holdings ve DWF Labs şirketlerinin katıldığı belirtildi. Açıklamada ayrıcayatırım turuna liderlik eden herhangi bir firma olmadığı bilgisi de verildi.

“Ana ağ geçişi öncesi son yatırım turuydu”

Onomy kurucu ortaklarından Lalo Bazzi, The Block’a verdiği demeçe ileriye dönük SAFT token dağıtımı üzerinden anlaşma yapıldığını söyledi. Şu anda hala ana ağ aşamasına geçmemiş olan Onomy’nin 2020’den buyana vâr olduğu düşünüldüğünde neden şimdi yatırım aldığı da sorulan Bazzi şunları söyledi:

“2 senedir geliştirmes aşamasındayız ancak bu dönemde de yatırımlar aldık. Artık yatırım turunu kapatıyoruz. Bu ana ağ geçişi öncesi son yatırım turuydu”

Merkeziyetsiz finans ile foreks piyasalarını birleştirmeyi hedefleyen Onomy, kullanıcılarına hem 1. katman bir blok zinciri ve bir köprü sunacak. Onomy’nin ayrıca bir DEX yani merkeziyetsiz finans borasıyla merkeziyetsiz bi cüzdanı da bulunuyor.

“Diğer blok zincirlerinde de kullanılacak”

Kurucu Bazzi Onomy ürünlerinin Polygon, Avalanche ve IOTA gibi blok zincirlerinde de kullanılabilecek şekilde geliştirildiğini bu sayede çapraz zincir ve çoklu zincir teknolojilerinin de tecrübe edilebileceğini belirtti. CEO aynı zamanda şu anda 15 çalışanları olduğunu ancak yeni işe alımlar yapacaklarını da söyledi.

Test net’inde 800 binden fazla işlem ve 40 binden fazla tekil kullanıcı gören Onomy’nin ana ağ geçişi önümüzdeki günlerde yapılacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl