Tüm kripto paraları kilitleyen borsada “exit scam” şüphesi

Geçtiğimiz haftalarda önemli bir güncelleme gerçekleştirileceğini öne sürerek 4 hafta boyunca kapalı kalacağını duyuran kripto para borsası COSS'de şüpheli hareketler olduğu iddia ediliyor.

Birkaç hafta önce Singapur merkezli kripto para borsası COSS, önemli bir güncelleme nedeni ile platformun bir ay kapalı kalacağını ve bu süre zarfında da kullanıcıların paralarını çekemeyeceklerini açıklamıştı.

Söz konusu açıklama, borsanın kullanıcıları arasında şaşkınlık yaratırken bir Blockchain adli bilişim uzmanı, borsadan Binance’e bir miktar transfer gerçekleştirildiğini ve COSS’nin bir çıkış dolandırıcılığına (exit scam) imza atmış olabileceğini ileri sürüyor. Bu arada borsada tutulan kripto paraların değeri 2 milyon dolar olarak ifade ediliyordu.

Geçen hafta önceden herhangi bir bildirimde bulunmaksızın kapatılan platform, 3 yıl önce faaliyete geçmişti.

Londra merkezli Blockchain araştırma-inceleme şirketi Cipherblade’den Rich Sanders, Decrypt’e yaptığı açıklamada, “Bir platform güncellemesi gerçekleştirmek için borsayı 3-4 hafta boyunca kapatmanın kesinlikle bir sebebi yok.” diyor.

Dahası Senders, Twitter hesabında bir miktar Bitcoin’in borsanın kapanışa geçtiği sıralarda Binance’e gönderildiğini gösteren görüntüler yayınladı. Sanders, anonim Binance cüzdanlarına para göndermenin şüpheli olduğunu ifade ediyor.

Öte yandan COSS topluluk yöneticisi Satyarth Mishra, Sanders’ın iddialarına itiraz ederek Binance’e hiçbir şekilde para aktarılmadığını söyledi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl