Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

COSS borsası, müşterilerinin kripto paralarına el koydu

9 ay önce kurulan Singapur merkezli COSS borsası (Crypto One Stop Solution) müşterilerinin toplam 1,5 milyon dolarlık varlıklarına el koyduğu iddia ediliyor.

dolar (3)

Akıllı sözleşme destekli, tamamen merkezi olmayan kişiden kişiye dosya paylaşımı uygulaması olan Upfiring’in tweet’ine göre COSS borsası; müşterilerinin UFR başta olmak üzere değişik projelerden bazı token’larına el koydu.

COSS borsasına çeşitli altcoin’lerini yatıran kullanıcılar bu senenin başından beri fonlarına ulaşamıyorlar. Bu durumun sebebi olarak ise, borsanın teknolojik gelişmeler, kullanıcı tabanı ve cüzdanlar için bir denetim süreci başlatmış olması gösteriliyor.

9 ay geçti hala ses yok!

Kullanıcıların token’larına ulaşamamalarının üzerinden 9 ay gibi uzun bir süre geçmiş olmasına rağmen aynı durum devam ediyor. Borsanın el koyduğu token’ların içinde platformun Ethereum adres bağlantılı COSS token’ı dışında Chainlink (LINK), (DAI) Dai (DAI), Upfiring (UFR), Jetcoin (JET), KyberNetwork (KNC), OMG Network (OMG) gibi coin’ler de bulunuyor. İddiaya göre, tüm fonların toplam değeri ise 1.5 milyon doları geçiyor.

COSS borsasının elinde tuttuğu bu coin’ler ise akla “Sizin anahtarlarınız değilse, sizin coin’iniz de değildir” sözünü getiriyor. Uniswap gibi merkezi olmayan borsaların önemi burada anlaşılıyor. Bilindiği üzere merkezsiz borsalar, yani DEX’lerde kullanıcılar bir trade durumunda bile token’larının kontrolüne sahipler.

Borsadan konuyla ilgili olarak hala resmi ve tatmin edici bir açıklamanın yapılmamış olması da dikkat çekiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl