Cream Finance’te token’ların yüzde 67.5’i yakılıyor: Fiyat %150 arttı

DeFi platformu Cream Finance'in ekibi, CREAM arzının yüzde 67.5'ini imha edeceğini açıkladı. Gelişme sonrası fiyat yüzde 150 oranında artış gösterdi.

DeFi platformu Cream Finance’in (CREAM) ekibi, benzeri pek görülmeyen bir kararla bugün token arzının yüzde 67.5’ini yok edeceklerini açıkladılar.

Toplamda 6 milyon 75 bin CREAM token’ı imha edilecek ve bu miktar, yönetim token’larının yüzde 100’ünü ve tohum token’larının ise yüzde 75’ini içerecek.

Ekip, bu işlemin token sahiplerine daha fazla netlik sağlayacağını ve projenin uzun vadeli başarısını garanti edeceğini iddia ediyor. Açıklamada şöyle denildi:

“Yarın, 20 Eylül’de CREAM, 6 milyon 75 bin CREAM token’ını veya arzın yüzde 67.5’ini yakarak yoluna devam edecek. Bu yakma işlemi, yönetim token’larının yüzde 100’ünü ve tohum token’larının ise yüzde 75’ini içerecek. Bu hamlenin projenin uzun vadeli başarısı için daha güçlü bir temel oluştururken mevcut token sahiplerine de daha fazla netlik sağlayacağına inanıyoruz.”

Cream Finance ekibi tarafından yok edilecek token miktarının ayrıntılı dökümü şu tablo ile özetlendi:


Yakılacak CREAM token’larının hiçbirinin dolaşımdaki mevcut 149 bin 928 CREAM’den olmayacağını belirtmek önem taşıyor. İşlem, CREAM sahiplerine token değerinin aşırı arz ile düşürülmeyeceğine dair güvence vermek için yapılıyor.

Birkaç saatte yüzde 150 arttı

Ekibin aldığı karar, CREAM’in fiyatında büyük etki yarattı. Her bir CREAM, açıklama öncesi 67 dolardan işlem görürken sonrasında 167 doları aştı. Bu, birkaç saatte yüzde 150’lik bir fiyat değişimi anlamına geliyor. CREAM, haberin yayına girdiği dakikalarda ise 165 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl