Credit Suisse’e Justin Sun’dan 1.5 milyar dolarlık teklif

Tron’un kurucusu Justin Sun, bir başka krizde yeniden ortaya çıktı. Kripto sektöründe yaşanan kritik anlarda yaptığı çıkışlarla gündeme gelen Sun, bu defa zor durumdaki İsviçre bankası Credit Suisse’i satın almak için 1.5 milyar dolarlık teklifte bulundu.

Sun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “UBS’nin Credit Suisse’e yaptığı teklif yetersiz kaldı. Credit Suisse’i satın almak ve Web3 dünyasına entegre etmek için 1.5 milyar dolarlık bir teklif sunmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

“Daha yenilikçi ve merkeziyetsiz bir sistemin önünü açabiliriz”

Sun, İsviçre’nin dünyada kriptoya en sıcak bakan ülkelerden biri olduğunu belirterek “Credit Suisse’i kripto dostu bir finans kurumuna dönüştürerek daha yenilikçi ve merkeziyetsiz bir finans sisteminin önünü açabiliriz. Böylece herkesin yararlanacağı yeni bir finansal yenilik standardı yaratabilir, İsviçre’nin ileri politikalarından fayda sağlayabilir ve finansal inovasyonda lider olarak konumlanabiliriz.” açıklamasını yaptı.

UBS’ten 1 milyar dolarlık teklif

Financial Times’a göre, Credit Suisse’i satın almak için görüşmeler yürüten UBS, bankaya 1 milyar dolarlık bir teklifte bulundu. Söz konusu teklif, bankanın cuma günkü kapanışta kaydedilen piyasa değerinden yaklaşık 7 milyar dolar daha az. Credit Suisse’in teklifi çok düşük bulduğu ve karşı çıktığı bildirildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl