cro coin nedir

Kripto para dünyasında yatırımcılar tarafından en çok öne çıkartılan projeler arasında borsaların kendi projelerinin olduğunu söyleyebiliriz. Peki Crypto.com’un yönettiği Cronos projesinin native kripto para birimi CRO Coin nedir?

Cronos nedir?

Cronos, yüksek hızlı ve düşük maliyetli işlemler sunan, enerji verimliliği yüksek, merkezi olmayan ve açık kaynaklı bir blockchain platformudur. Özellikle Web3 uygulamaları, DeFi ve GameFi gibi alanlarda içerik oluştucuların ekonomisini desteklemek üzere tasarlanmıştır.

Diğer yandan Cronos, açık bir metaverse altyapısı olarak da işlev görmeyi hedefliyor ve milyonlarca Web3 kullanıcısının dijital varlıklarını güvence altına almayı amaçlar.

CRO Coin nedir?

CRO Coin, Cronos platformunun native kripto para birimidir. Platform içindeki işlem ücretlerini ödemek, ağ güvenliğini sağlamak ve platformdaki çeşitli uygulamaların işleyişine katkıda bulunmak için kullanılır.

CRO Coin ne işe yarar?

CRO Coin, ağ üzerindeki işlemler için ödeme aracı olarak kullanılır ve platformdaki dApp’lerin (merkeziyetsiz uygulamalar) ve akıllı sözleşmelerin etkin bir şekilde çalışmasını sağlar. Ayrıca, ağ güvenliğini artırmak ve işlem kapasitesini desteklemek için stake edilebilir.

Cronos’un projesi nedir?

Cronos, Ethereum-Sanal Makine (EVM) ile uyumlu bir yapıda olup, Ethermint gücüyle çalışır ve Cosmos SDK ile inşa edilmiştir. Bu yapı, kullanıcıların Ethereum, Cosmos ve diğer blockchain ailelerinden kripto paraları Cronos’a aktarabilmelerine, bu varlıkları yenilikçi akıllı sözleşme tabanlı protokollerde kullanabilmelerine olanak tanır.

Cronos’un hedefi, işlem hızı ve düşük maliyetiyle dikkat çekerek, daha geniş bir kullanıcı kitlesine blockchain teknolojisinin avantajlarını sunmaktır.

Ayrıca, çevre dostu ve etkili bir blockchain altyapısı sunarak, dApps ve akıllı sözleşmeleri daha erişilebilir ve kullanıcı dostu hale getirmeyi amaçlar. Cronos, geliştiricilere ve yaratıcılara, mevcut uygulamalarını Ethereum ve diğer EVM uyumlu zincirlerden kolayca taşıyabilecekleri bir ortam sunarak, Web3 ekosisteminin genişlemesine katkıda bulunmayı hedefler.

CRO Coin en yüksek ve en düşük kaçı gördü?

CRO Coin, tüm zamanların en yüksek değerine 24 Kasım 2021 tarihinde ulaşmıştır. Bu tarihte, CRO Coin’in değeri $0.9698 olarak kaydedilmiştir. Buna karşılık, CRO Coin’in en düşük değeri 17 Aralık 2018 tarihinde $0.01149 olarak belirlenmiştir.

CRO Coin’in arzı ne kadar?

CRO Coin’in piyasadaki dolaşımdaki arzı yaklaşık olarak 25.26 milyar CRO’dur. Bu miktar, CRO Coin’in toplam arzının yüzde 83.48’ini oluşturur. CRO Coin’in toplam arzı ise 30.26 milyar CRO olarak belirlenmiştir.

Cronos’un sahibi ve kurucuları kimlerdir?

Cronos, Crypto.com şirketinin bir parçası olarak hayata geçirildi ve bu girişimin arkasında kripto para dünyasında deneyimli 4 isim bulunuyor: Kris Marszalek, Rafael Melo, Gary Or ve Bobby Bao.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl