CRV token fiyatı Güney Kore’de yüzde 600 pahalıya satılıyor

Curve Finance'in hack'lenmesi kripto para dünyasının en çok konuştuğu konu olurken, Güney Koreli iki büyük borsada ise fiyatlar adeta uçtu. CRV token, yatırma ve çekme işlemlerini askıya alan Upbit'te %55, Bithumb'da ise %600 daha pahalıya satılıyor.

Curve DAO token Güney Kore borsalarında büyük fiyat artışıyla işlem görmeye başladı. Dünkü hack olayının ardından ülkenin en büyük borsası Upbit, CRV çekme ve yatırma işlemlerini askıya almıştı. Ancak borsa içindeki CRV’ler, %55’lik oranda daha pahalı fiyattan işlem görmeye başladılar.

Bu oran bir başka büyük Güney Kore borsası Bithumb’da ise çok daha fazlaydı. Şu anki fiyatı yaklaşık 0.65 dolar olan CRV token, Upbit’te 0.80 dolar üzerinde işlem görürken, Bithumb’da ise bu rakam 4.45 dolara kadar çıktı. İki borsadaki fiyat artışları CRV/KRW yani Güney Kore won’u paritesinde yaşanıyor.

Upbit borsası, yatırma ve çekme işlemlerini volatilitenin yüksekliğini sebep göstererek askıya almıştı. Buna rağmen volatilite çok daha sert artış gösterdi.

Dün 50 milyon dolardan fazla kripto paranın çalındığı borsaya bugün ise, iyi niyetli bir hacker yaklaşık 5.4 milyon dolarlık ETH’yi iade etmişti. Hack saldırılarına Vyper adlı programlama dilinin eski versiyonlarındaki bazı açıkların neden olduğu, hacker’ların bu hataları bulmak için haftalarca araştırma yaptıkları belirtiliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl