Crypto.com, Matt Damon ile 100 milyon dolarlık reklam kampanyası başlattı

Kripto para borsası Crypto.com “Şans cesurun yanındadır” sözünün kullanıldığı küresel ve büyük bir reklam kampanyası başlattı. CoinDesk’e konuşan şirket sözcülerinden biri yaptığı açıklamada, borsanın küresel kampanya için 100 milyon dolarlık bir bütçe ayırdığını ve projenin 20 ülkeyi kapsadığını söyledi.

ABD’li ünlü aktör Matt Damon’ın oynadığı ve Oscar ödüllü yönetmen Wally Pfister’ın çektiği reklam filmi bugün resmen Crypto.com tarafından duyuruldu ve sosyal medya hesabında da yayınlandı.

FTX ile birlikte gaza bastılar

Hatırlanacağı üzere, yaz aylarında da FTX borsası Tom Brady ve Gisele Bündchen çiftinin de dahil olduğu reklam kampanyası için yaklaşık 20 milyon dolarlık bütçe ayırmıştı. Özellikle FTX ve Crypto.com’un son dönemdeki reklam kampanyaları dikkat çekiyor. Crypto.com, Formula 1’in sponsoru olurken, FTX de son yılların şampiyon takımı Mercedes ile anlaşmaya varmıştı. Crypto.com ayrıca Fransız futbol kulübü PSG, dövüş sanatları organizasyonu UFC ve NBA takımı Philadelphia 76ers’ın da resmi sponsoru konumunda…

Crypto.com’un özellikle önümüzdeki dönemde yükseliş beklenen kripto para endüstrisinde reklam kampanyasını bu zaman dilimine denk getirmek istediği belirtiliyor.

“Altnın güçlü bir alternatifi”

Şirket CEO’su Kris Marszalek de CNBC’ye katıldığı programda reklam kampanyasını, adaptasyonun arttığı bir zamana denk getirdiklerini söyledi:

“Açıkçası bir fiyat tahmini yapmaktan her zaman kaçındım. Şu anda Bitcoin adaptasyonu ciddi şekilde artıyor. Tabii ki her zaman volatilite olacaktır ama Bitcoin, portföy çeşitlendirmede ve altın alternatifi olmada çok güçlü bir varlık.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl