Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Crypto.com, Formula 1’in ardından UFC’nin de sponsoru oldu

Geçtiğimiz hafta Formula 1 ile dev bir anlaşmaya imza atan Crypto.com borsası, şimdi de karma dövüş sanatları organizasyonu UFC ile sponsorluk anlaşması yaptı. Borsa, UFC'nin malzeme sponsoru olurken, UFC de ilk kez kripto para evreninden bir sponsora sahip oldu.

Dünyanın en çok izlenen dövüş organizasyonlarını ayarlayan UFC, Socios ile geçen sene kurduğu ortaklığın ardından şimdi de Crypto.com borsasıyla sponsorluk oluşturdu. Crypto.com, UFC’nin malezeme sponsoru oldu.

Milyonlarca insan görecek

Bu sponsorlukla birlikte, Crypto.com borsası da milyonlarca insana ulaşma şansını elde etmiş oldu. Türkiye’de kafes dövüşü olarak da bilinen organizasyonun dünyada 600 milyondan fazla hayran kitlesi bulunuyor. Bunun yanında 175 ülkedeki 900 milyon TV hanesi de bu maçları izleyebiliyor. UFC’nin aynı zamanda 150 milyondan fazla sosyal medya takipçisi bulunuyor.

Formula 1’in de resmi sponsoru olmuşlardı

Crypto.com bu hamlesiyle, UFC’nin ilk “Resmi Kripto Para Platform Ortağı” unvanını aldı ve UFC için yeni bir sponsorluk kategorisi de yaratacak. Borsa geçen hafta, dünyanın en çok izlenen otomobil yarışı organizasyonu Formula 1 ile de, 5 yıl ve 100 milyon dolarlık bir sponsorluk anlaşması imzalamıştı. Crypto.com ismi, bu haftaki Avusturya Grand Prix’sinde de birçok noktada gözükmüştü.

UFC’nin ünlü ve aynı zamanda da birçokları tarafından sevilmeyen başkanı Dana White, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bu anlaşma işlerini en iyi şekilde yapan iki şirketin yaptığı bir anlaşmadır. Hiçbir şirket dövüş sporlarının tanınması için bizden daha fazlasını yapmadı. Biz bu gezegendeki en büyük spor markalarından biriyiz. Ve şimdi, markamızın gücü sayesinde Crypto.com’un daha fazla insana ulaşmasına yardım edeceğiz”

“Bu sadece başlangıç”

Crypto.com kurucu ortağı ve CEO’su olan Kris Marszalek de, “En hızlı büyüyen kripto para borsası ile en hızlı büyüyen spor dalı, güçlerini birleştirdi. Bu sadece başlangıç. Anlaşmanın çok daha ötesine gitmetyi plânlıyoruz” dedi.

İki şirketin ortaklığı 10 Temmuz’daki McGregor-Poirier maçıyla resmen başlayacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl