Crypto.com yöneticisi: Web3’ün büyümesi oyun ve NFT’lerle olacak

Web3 ve metaverse hakkında hala net bir tanımlama yapılamıyor olsa da, gelecek adına bu iki alandan beklenti her geçen gün daha da büyüyor. Küresel kripto para borsası Crypto.com COO'su yaptığı son açıklamada Web3 sektörünün büyümesini oyun ve NFT alanının sağlayacağını söyledi.

Kripto paralardaki düşüşler devam ederken bu alandaki yatırımlarının önemli bir bölümünün de Web sektörüne olması dikkat çekiyor. Birçok girişim sermayesi şirketi bu alanda yüzmilyonlarca doları Web3 tarafına akıtırken dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Crypto.com’un COO’su Eric Anziani bu durumun önemine değindi.

“Dijital kimliğin kontrolü kişide olacak”

Güney Kore’nin Nusan şehrinde katıldığı bir blok zinciri konferansında konuşan Anziani, oyun ve NFT sektörlerindeki gelişimlerle ilgili şunları söyledi:

“Oyun oynadığında artık bir varlık kazanıyorsun. O varlık senin emeğinin karşılığı oluyor. Sen bu varlığı diğer oyunlarda da kullanmaya başlayabilirsin. Her oyunda kullanabilirsin. NFT’lerde ise dijital varlığın sahipliği durumu söz konusu. Kendi kimliğin ve verilerinin sahibi sensin. Bu iki unsurun da kontrolü sende… Bir kullanıcı olarak çeşitli platformlarda NFT sayesinde dijital kimliğinin kontrolüne sen sahip oluyorsun… Dolayısıyla Web3 geleceğinin ben NFT’ler ve oyunlarda olduğunu düşünüyorum”

Busan kripto şehri olmaya doğru gidiyor

Geçtiğimiz haftalarda Huobi borsasıyla da bir anlaşma imzalayan Busan şehri belediyesi şimdi de Crypto.com borsasıyla bir ortaklık kurdu ve arkasında şehir yönetiminin olduğu ilk borsanın burada kurulması için anlaşma sağladı.

Anlaşmayla ilgili konuşan Anziani, “Güney Kore’de birçok ortaklık kurduk. Yaptıklarımızı piyasaya kazandık ve doğru yolda olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

Busan şehri son dönemdeki metaverse ve Web3 adımlarıyla ön plâna çıkıyor. Busan ayrıca Güney Kore’nin en büyük ikinci şehri konumunda…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl