Crypto.com’a Singapur’dan ödeme hizmet sağlayıcı lisansı geliyor

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan ve son dönemde yaptığı reklam hamleleriyle bilinen Crypto.com borsası, regülasyonların sert şekilde uygulandığı ve lisans almanın ciddi şekilde zor olduğu Singapur'dan, ödeme hizmet sağlayıcısı olma yolunda bir ön onay aldı. Bu onayın ardından resmi lisansın alınmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

Yargı bölgeleri içinde en zor kripto para lisansı veren ülkelerden biri olmasının yanı sıra, aynı zamanda en oturmuş kripto para regülasyonlarının da bulunduğu Singapur’da ülkenin regülasyon kurumu Para Otoritesi (MAS), Crypto.com borsasına ödeme hizmet sağlayıcısı olma yolunda bir ön onay verdi. Bu onayın ardından borsanın resmi lisans alması bekleniyor.

Eğer lisans alımı gerçekleşirse Crypto.com, ülkedeki Ödeme Hizmetleri Kanunu’nun izin verdiği ölçüde içinde Dijitak Ödeme Token’ının da bulunduğu hizmetleri müşterilerine sunabilecek.

Hatırlanacağı üzere MAS yöneticisi olan Ravi Menon, Singapur’un dünyada ciddiyeti sorgulanamayacak seviyede bir kripto para merkezi olmayı hedeflediğini ve bu yüzden lisans süreçlerini uzun ve zorlu tuttuklarını belirtmişti.

Binance Singapur’dan çekilmişti

Singapur bu tür lisansları en zor veren ülkelerden biri olarak biliniyor ve hacim anlamında dünyanın en büyük borsası olarak kabul edilen Binance, burada bir türlü lisans alamaması sebebiyle Singapur’dan çekildiğini açıklamıştı. Binance, benzer lisansları Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn’den ise almayı baaşrmıştı. Yine FTX ve Bybit borsaları da BAE’den lisans almışlardı.

Dubai’ye de geliyorlar

Crypto.com borsası ayrıca Dubai Sana Varlıklar Regülasyon Otoritesi tarafından verilen Sanal Varlık Lisansı için de yine ön onay almıştı. Şirketin kısa süre içinde Dubai’de de hizmet sunmaya başlaması bekleniyor.

Crypto.com özellikle 2021 yılında çok ciddi bir reklam kampanyası furysı başlatmış ve Formula 1 ile UFC’nin ana sponsoru olmasının yanında NBA takımları Los Angeles Lakers ile Los Angeles Clippers’ın maçlarını oynadığı ünlü Staples Center’ın da adını 20 yıllığına 700 milyon dolara kiralamışlardı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl