Crypto.com’dan Avrupa bölgesi için 150 milyon euro yatırım

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Crypto.com, Paris'te bir merkez açma kararı aldı. Avrupa faaliyetlerini buradan yönetecek olan şirket bölge için ilk etapta 150 milyon euroluk da yatırım yapacak.

Singapur merkezli Crypto.com borsası Ortadoğu’daki büyüme hamlelerinden sonra şimdi Avrupa için benzer bir politikanın hazırlığı içine girdi. Borsa yaptığı açıklamayla Avrupa faaliyetleri için Paris’te bir merkez açma kararı aldığını duyurdu. Avrupa operasyonlarını buradan yönetecek olan şirket, ilk etapta bu bölge için 150 milyon euroluk yatırım yapacak.

İş geliştirme, regülasyonlar ve ürünlerine odaklanacak olan şirket, işe alım konusunda da gaza basacak.

Geçen ay onay alınmıştı

Hatırlanacağı üzere Crypto.com geçtiğimiz ay da Fransa regülatöründen Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcısı (DASP) olma konusunda onay almıştı.

Crypro.com gibi Binance borsası da geçtiğimiz yıl Fransa’ya önemli yatırımlar yapmıştı. Hatta Binance’in küresel anlamda merkez ofisinin de Paris’te olacağı belirtilmiş ancak daha sonra böyle bir durum gerçekleşmemişti. Binance’in hala bir ana ofisi bulunmuyor.

Crypto.com ayrıca dünyanın en zorlu regülasyon kurumlarından biri olan Singapur Para Otoritesi ve Dubai regülatöründen gerekli olan lisansları almıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl