Crypto.com’un yeni ortağı Avrupa devi PSG oldu

İtalya Seri A, Formula 1 ve UFC gibi milyarlarca insanın izlediği organizasyonların sponsoru olan Crypto.com bu kez de Avrupa'nın dev futbol kulübü PSG ile anlaşma imzaladı. Borsa, PSG'nin resmi kripto para platformu oldu.

Bu sezon çok önemli anlaşmalara imza atan Crypto.com borsası, Avrupa’nın önemli futbol kulüplerinden Paris Saint Germain ile de anlaşma imzaladı. Hong Kong merkezli borsa spor endüstrisine bu sene Serie A, Formula 1 ve UFC ile de ses getirecek organizasyonlarla giriş yapmıştı.

Kendi kripto parası bulunan, hatta dünyaca ünlü transferi Lionel Messi’nin bir kısım ödemesini de kendi taraftar token’ı PSG token ile yapan Fransız kulübü, yaptığı bu anlaşma vasıyasıyla Crypto.com platformu üzerinde NFT’ler de çıkaracak.

Ödeme CRO ile…

Anlaşmanın en can alıcı noktalarından biri ise kripto para ödemesi oldu. Crypto.com’dan yapılan açıklamaya göre, sponsorluk anlaşmasının önemli bir bölümü de, borsanın kendi token’ı olan CRO ile yapılacak.

2016 yılında kurulan borsanın kurucu ortağı ve CEO’su Kris Marszalek yapılan anlaşmayla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Borsa olarak ilk günden beri olan görevimiz, dünyanın kripto paralara olan geçişini hızlandırmaktı. Bunu da en iyi ortakları bularak yapıyoruz. PSG de bunlardan bir tanesi. Marka görünürlüğü, stadyum ve NFT’lerle birlikte taraftarlar için heyecan verici deneyimler yaratacağız”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl