Crypto Quant CEO’su Young Ju: Balinalar Bitcoin topluyor

Zincir üstü analiz platformu Crypto Quant'ın CEO'su Ki Young Ju Twitter'dan yaptığı değerlendirmede balinaların özellikle 20 bin dolar seviyelerinden ciddi şekilde Bitcoin alımları yapmaya başladıklarını belirtti. Young Ju, spot borsalardaki Bitcoin işlem hacimlerinin son 6 ayda 20 kat arttığını söyledi.

Bitcoin’in son dönemde ciddi bir fiyat aralığında sıkışması uzmanlar tarafından aşağı ya da yukarı yönlü sert bir harejet geleceği yönünde yorumlanırken bu anlam zincir üstü veriler ise önem talıyor.

“20 bin dolardan bu yana alımlar var”

Önemli veri platformlarından biri olan Crypto Quant’ın CEO’su Ki Young Ju da Twitter hesabından yaptığı yorumda 20 bin dolar civarından ciddi alımlar yapıldığını ifade etti:

“Balinalar Bitcoin biriktiriyorlar. Fiyat 20 bin dolara düştüğünden bu yana Binance spot işlem hacim dominansı adeta roketledi ve %84 oldu. Bu anlamda ikinci sırada ise %9 ile Coinbase var. Alım yapanların kurumlar mı yoksa kriptonun ‘eski babaları’ mı olduğunu tam olarak bilemiyorum”

“Satış baskısını karşılayabilecek spot alımlar var”

Young Ju ayrıca Bitcoin’deki spot işlem hacminin büyük satış baskısına karşı koyabilecek seviyede olduğunu da belirtti:

“BTC spot işlem hacmi son 6 ayda 20 kat arttı. Hacim seviyesi geçen ay yılın zirvesine ulaştı. Ancak kapanış seviyesi olarak çok büyük bir değişiklik olmuyor. Bunun nedeni, bu kadar satış baskısı olurken birilerini alım yapmaya devam etmesidir”

“Vadeli işlemlerde alıcılar, balinalar”

Başarılı CEO aynı zamanda vadeli işlem tarafına da değindi ve burada alım yapanların da çoğunlukla balinalar olduğunu yazdı:

“BTC’de vadeli işlem yapanların çoğu balinalar… Diğer borsalardan türev borsalara gönderilen BTC sayısı da az değil. 5 yılın en yüksek seviyesi…”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl