Cryptocom CEO’su Marszalek: Sakin olun. 6 ay sonra farklı olacak

Küresel çapta hizmet veren önemli borsalardan biri olan Cryptocom'da CEO Kris Marszalek, şu andaki piyasa düşüşünün, geçmiş halving dönemlerinde de birçok kez yaşandığını ve panik yapılmaması gerektiğini söyledi. Marszalek, "Sakin olun ve uzun vadeli bakın. 6 ay sonra her şey çok farklı olacak" dedi.

Cryptocom borsasının CEO’su Kris Marszalek, ABD medyasından Bloomberg’ün yayınına katıldı. Borsa olarak 100 milyon müşteriye ulaştıklarını ve önümüzdeki muhtemel boğa sezonunda 250 milyon kişiye ulaşmak istediklerini belirten Marszalek düşüşlerin ise normal olduğunu ifade etti.

“Halving’in ardından ciddi bir hareket bekliyorum”

Bitcoin’de heyecanla beklenen halving’in önemine değinen Cryptocom CEO’su, şu andaki düşüşlerin geçmiş dönemlerden neredeyse hiçbir farkı olmadığını belirtti:

“ETF’lerle birlikte sektörün hızlı şekilde büyüdüğünü görüyoruz. Bu yatırımların halving ile denk gelmesi de önemli… Kripto şu anda para politikası ya da hisse senetleri fiyatlarından bağımsız hareket etmiyor. Jeopolitik gerilimler kriptoyu da etkiliyor. Ben halving’den sonra yükselişlerin yeniden başlayacağını düşünüyorum. Geçmiş döngülerde de bu oldu”

“6 ay sonra her şey değişmiş olacak”

Piyasalarda grafiklere her gün bakılmaması gerektiğini belirten yönetici 6 ay içinde her şeyin değişmiş olabileceğini ve yatırımcıların sakin olması gerektiğini belirtti:

“İşler 1-2 günde değişmez. Piyasaya bu şekilde bakamayız. Halving’in arza olan etkisi de kısa vadede değil, uzun vadede geliyor. Şu anda bir düşüş periyodu içerisinde olabiliriz. Bitcoin yıllarca değil, belki de on yıllarca elde tutulması gereken bir varlık diye düşünüyorum. Bu nedenle yatırımcıların sakin olmalarını tavsiye ediyorum. 6 ay sonra bence her şey değişmiş olacak”

“250 milyon müşteri hedefliyoruz”

Cryptocom borsası olarak kasım ayından bu yana 700’den fazla kişiyi işe aldıklarını ve önümüzdeki muhtemel boğa piyasasına hazırlandıklarını belirten CEO, 250 milyon kişilik müşteri kitlesini hedefledikleri bilgisini verdi:

“Şu anda 100 milyondan fazla müşterimiz var. Bu muhtemel boğa döngüsünde ise hedefimiz 250 milyon kişi… Kasım ayından bu yana 700’den fazla kişiyi işe aldık. Birçok ülkede regülasyon adımlarımızı tamamladık. Müşteri hizmetlerine 500, kurumsal pozisyonlara da 200’den fazla kişi almayı düşünüyoruz. Büyüme konusuna çok ciddi yaklaşıyoruz. Markalaşma konusunda çok önemli adımlar attık”

“2 senelik çalışma Güney Kore’de sonuç verdi”

Uzakdoğu piyasasında ciddi hedefler belirlediklerini ve bu anlamda son adımları da Güney Kore’de attıklarını belirten Marszalek şunları söyledi:

“Güney Kore aslında diğer ülkelerin kolay giremeyeceği bir ülke… Tarihte de bu hep böyle olmuştur. Biz 2 senelik uzun bir sürecin ardından ön lisans almayı başardık. Kripto kartları konusunda dünyada lideriz bu ürünümüzü Güney Koreli müşterilerimize de sunacağız”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl