Crypto.com CEO’su yaşananlarla ilgili konuştu: Kripto çekimlerinde sorun yok

Hafta sonunun en çok tartışılan borsalarından biri olan Crypto.com'un CEO'su Kris Marszalek, Youtube'da bir AMA düzenledi ve soruları cevapladı. Kendilerinin FTX borsasıyla tamamen farklı bir iş modelinde çalıştığını belirten Marszalek, "İşlerimizde sorun yok. Çekimler ve yatırma işlemleri devam ediyor ve devam edecek. Bunu göreceksiniz" dedi.

Gateio borsasına gönderilen 320 bin Ether ile hafta sonunun en çok konuşulan borsalarından biri olan ve adeta bir “kripto FUD’ı” oluşmasına neden olan Crypto.com borsasında CEO Kris Marszalek soruları yanıtladı.

Kısa süre içinde bir “rezerv kanıtı” sağlayacaklarını ve bunu bağımsız bir denetleme şirketine yaptıracaklarını belirten Marszalek, ayrıca kendilerinin FTX ile aynı şekilde çalışmadığını, aynı sektörde olsalar bile faaliyetlerinin tamamen farklı olduğunu belirtti. Kris Marszalek’in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“Denetlenmiş rezerv kanıtı için çalışıyoruz”

Çılgınca bir hafta oldu. Herkes, her şeyi takip ediyor, biliyorum. Twitter’daki inançsızlığı, öfkeyi ve korkuyu tamamen anlıyorum. Bu olaylardan dolayı karşınızda olmak da üzücü bir durum. Evet, insanlar aksiyon istiyor. Bu yaşananlarda bizim nasıl davrandığımıza bakmanızı istiyorum. Denetlenmiş rezerv kanıtı sunacağımızı açıkladık ve bu konuda arkadaşlarımız sabahlara kadar çalışıyor.

“En çok regüle edilen ve lisans alan borsa biziz”

Platformumuz normal şartlarda nasıl çalışıyorsa hala öyle çalışıyoruz. Aktivitede tabii ki artış var ama hem yatırma hemd e çekme işlemleri sorunsuz çalışıyor. Crypto.com, dünyada en regüle edilmiş şirkettir. En çok lisansa sahip borsadır. İngiltere’den Fransa’ya, ABD’ye kadar birçok kurum tarafından regüle edildik. Singapur’da lisans alan ilk borsalardan biriyiz. Bu güven oluşturmak adına çok önemli. Singapur’da siber güvenlik ve mahremiyet konusunda da gerekli olan lisanslarımız yine mevcut.

“Biz trader değiliz”

İnsanlar bizi FTX ile kıyaslıyor. Evet aynı sektörde olabiliriz ama tamamen farklı şekilde çalışıyoruz. Biz uyumlu ve güvenli olan bir altyaıya çok büyük yatırımlar yaptık. Biz hiçbir şekilde üçüncü taraf riskini almadık ve almayacağız. Müşteri fonlarıyla hiçbir işlem yapmadık ve yapmayacağız. FTX’e baktığınızda, neredeyse yarı profesyonel bir trader olarak da çalıştığını görüyorsunuz. İki şirket tamamen farklı altyapıyla, farklı yaklaşımla ve farklı regülasyon kurallarıyla çalışıyor. Biz trader değiliz.

“Çekim işlemleri durmadı”

Son aylarda birçok sosyal medya fenomeni bizim hakkımızda doğru olmayan iddialar ortaya atıyorlar. Bizim hiçbir finansal sorunumuz yok. LUNA çöküşünde de bunlar söylendi. Tekrar söylüyorum, biz üçüncü taraflara kredi vermiyor. Üçüncü taraflarla hiçbir ilişkimiz yok. LUNA ve ona bağlı projelere de yatırımımız yoktu. UST’yi listelemeyen az sayıda borsadan biri de bizdik. Çekim işlemleri devam ediyor. Durmadı ve durmayacak. Her şey sorunsuz devam ediyor. Çekim işlemlerinin askıya alındığı iddiaları doğru değil. Hem yatırma hem de çekim işlemleri sürüyor. Sadece normal zamanlara göre çok daha fazla bir yoğunluk söz konusu… Bu kadar. Söylenenlerin hepsi FUD. Bu yüzden rezerv kanıtı sonuçlarını en çok bekleyen kişilerden biri de benim. Herkes bizim durumumuzun ne kadar güçlü olduğunu görecek.

“DeFi cüzdanımızla kontrol tamamen sizde”

Bizim başaramayacağımızı söyleyen birçok kişi var. Onların hepsini haksız çıkaracağız ve işimizi yapmaya devam edeceğiz. Bunu aldığımız önlemlerle ve yaptıklarımızla göstereceğiz. Ayrıca Crypto.com DeFi cüzdanı sayesinde kendi varlıklarınızı da kendiniz kontrol edebilirsiniz. Kontrol tamamen sizde olur.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl