CryptoPunks NFT’lerinde tarihi satış: Rekor fiyatı ikiye katladı

Ethereum blok zincirindeki ilk NFT koleksiyonu olarak bilinen CryptoPunks’tan “CryptoPunk 5822” adlı çok nadir bir NFT, bugün 8000 ETH karşılığında satıldı. Mevcut fiyatlarla bu miktar, 23.7 milyon dolara karşılık geliyor. Ayrıca bu, şimdiye kadar bir CryptoPunks NFT’si için ödenen en yüksek bedel. Haziran 2021’de aynı koleksiyondan bir başka NFT’ye Sotheby’s açık artırmasında 11.7 milyon dolar verilmişti.

NFT’nin alıcısı ise birçok Bored Ape Yach Club koleksiyonundan NFT’si de bulunan Chain.com CEO’su Deepak Thapliyal. Thapliyal, geçtiğimiz ay Mega Mutant Serum’dan bir NFT’yi de bin 542 ETH’ye (işlem sırasında 6 milyon dolar) satın almıştı.

İlk sahibi 8 ETH’ye (1646 dolar) sattı

Milyonlarca dolar değer biçilen ve bugün el değiştiren NFT, ilk sahibi tarafından 2017 yılının Temmuz ayında 8 ETH’ye bir başkasına satıldı. O dönem, 8 ETH, bin 646 dolar değerindeydi. NFT’ye daha sonra 25 bin, 30 bin ve 40 bin ETH’lik teklifler de geldi ancak LarvaLabs kayıtlarına göre bunlar kabul edilmedi.

Son olarak NFT, Rarity Tools’un nadirlik sıralamasına göre, CryptoPunks’taki en nadir özelliklere sahip sekizinci NFT ve ayrıca 10 bin NFT’lik serideki dokuz ‘alien punk’tan biri.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Milyon dolarlık piksellerin hikayesi: CryptoPunks

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl