CryptoQuant CEO’su: Birileri büyük miktarda Bitcoin alıyor

Kripto para veri analizi platformu CryptoQuant'ın CEO'su Ki Young Ju, çok ciddi bir Bitcoin alım hareketinin olduğunu belirtti. Ju, yapılan işlemlerin yüzde 99'luk kısmının ise borsaların dışında gerçekleştiğini yazdı.

bitcoin

Hafta sonu yeniden 40 bin dolar barajını aşan ancak bu gece itibariyle yeniden 38 bin dolar seviyesine çekilen Bitcoin’in hangi yöne hareket edeceği ve yeni boğa hareketlerinin olup olmayacağı merakla beklenirlen CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’dan önemli bir iddia ortaya atıldı.

“Birileri ciddi alım yapıyor”

Ju, borsalardaki fon akış oranındaki düşüşle aynı anda Bitcoin fiyatındaki ve transfer seviyesindeki yükselişi gösteren bir grafik paylaşarak şu değerlendirmeyi yaptı:

“Birileri çok büyük miktarda BTC alıyor. İşlemlerin yüzde 99’u borsaların dışında gerçekleşiyor. Muhtemelen OTC platformlar. Eğer büyük şirketler BTC alımı açıklarlarsa, ‘ayılar’ ciddi sorun yaşarlar. Yine de kısa vade fiyat hareketiyle ilgili yorum yapamam.”

Eylül’de de benzer senaryo

CryptoQuant CEO’su ayrıca bu tweet’in altına başka bir tweet daha ekledi ve, Eylül 2020’de transfer edilen BTC’lerin oranın yılın en yüksek seviyesine ulaştığını ve bu hareketlerinin büyük bölümünün borsalarda olmadığını belirten bir paylaşımını gösterdi:

“Buna benzer bir durum da Eylül 2020’de olmuştu. Yapılan işlemler borsalarda değil, muhtemelen OTC platformlarındandı. BTC transferi sezonun en yüksek seviyesine çıkarken, borsalardaki fon akış oranı da en dibe gelmişti”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl