CryptoQuant CEO’su: Bitcoin’de büyük bir “short squeeze” bekliyorum

Zincir üstü veri platformu CryptoQuant'ın CEO'su Ki Young Ju, Twitter hesabından yine tartışılacak bir yorum yaptı ve kripto paralarda büyük bir "kısa pozisyon tasfiye hareketi" beklediğini belirtti. Young Ju, "Artık dibe yaklaşmışız gibi görünüyor" dedi.

Twitter hesabını aktif olarak kullanan ve takipçileriyle kripto paraların gidişatı hakkında birçok fikrini düzenli şekilde paylaşan Ki Young Ju, önümüzdeki dönemde bir kısa pozisyon tasfiye (short squeeze) hareketi beklediğini belirtti.

“2020’de de gördük”

2020 yılının sonlarında boğa hareketi başlamadan önce, birçok yatırımcının Bitcoin’de kısa pozisyon açtığını belirten Young Ju şunları söyledi:

“2020’nin sonlarında birçok kişi Bitcoin’de kısa pozisyonlar açtı ve 10 bin ile 20 bin dolar arasındaki seviyelerde tasfiye oldu. Daha sonra da parabolik bir boğa koşusu başladı. O dönem, saatlik piyasa alım emirlerinin yüzde 10’u kısa pozisyon tasfiyelerinden geliyordu. Şimdi ise bu rakam %1”

“Boğa rallisi başlayacak anlamında söylemedim”

Gelen tepki ve yorumların ardından bir tweet daha atan Young Ju, bir boğa rallisi geleceğini iddia etmediğini belirtti:

“Açık konuşmak gerekirse, parabolik bir boğa koşusu başlayacağını söylemedim. Sadece, dibe yaklaşmışız gibi gözüküyor. Şu anda sadece ‘short squeeze’ hareketinin başlamasını beklemeliyiz. Bir sonraki parabolik boğa koşusu aylar ya da yıllar sonra olabilir. Bunu hiçbir zaman bilemeyiz”

Tweet’i birçok etkileşim alan Young Ju, “short squeeze” hareketinin ne zaman başlayabileceği konusunda bir tahminde ise bulunmadı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl