Çin yasakları DEX’lere yaradı: ETH ve sabit coin’ler o borsalara aktı

Kripto para veri şirketi CryptoQuant'ın CEO'su Ki Young Ju, Çin yasaklarının ardından kripto para yatırımcılarının token'larını merkeziyetsiz borsalara çektiğini belirtti. Zincir üstü verilere göre analizini paylaşan Ju, "Ironik ama regülasyonlar bu kez merkeziyetsizliğe yaradı" dedi.

Düzenli olarak zincir üstü verileri aktaran ve analiz yapan CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, Çin’in kripto para yasaklarıyla ilgili yeni bir paylaşımda bulundu.

Çin merkezli borsalardan Huobi’nin, ülkenin ana karasındaki müşterileri için hizmet vermeyeceğini açıklamasının ardından kullanıcıların Ethereum, sabit coin’ler ve merkeziyetsiz borsa token’larını, DeFi borsalarına taşıdığını belirten Ju şu ifadeleri kullandı:

“Huobi kullanıcıları, ETH, sabit coin’ler ve DEX token’larını merkeziyetsiz finans borsalarına taşıyor gibi görünüyor. Huobi’nin, Çin ana karasındaki müşterilerine hizmet vermeyeceğini açıklamasının ardından çıkışlarda büyük bir artış yaşandı. İronik de olsa, regülasyon bu kez merkeziyetsizliğe yol açtı”

“Ayı piyasası geldi” deyip özür dilemişti

Ki Young Ju’nun analizleri özellikle Twitter’da çoğu zaman tartışma konusu da oluyor. Fiyatların ciddi şekilde düştüğü Haziran ayında Twitter’dan “Rakamlar ayı piyasasının geldiğini gösteriyor” diyen Ju, daha sonra fiyat yükselmeleriyle beraber, takipçilerinden özür dilemişti.

Ju Ağustos ayındaki bir yorumunda ise “Birileri çok büyük miktarda BTC alıyor. İşlemlerin yüzde 99’u borsaların dışında gerçekleşiyor.” demişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl