CryptoQuant CEO’su: Birileri yüksek miktarda Bitcoin alıyor

Bitcoin'de dün akşam yaşanan yükseliş ve en büyük kripto paranın kısa sürede 29 bin doları aşması kripto endüstrisi içinde artışın nedenlerini sorgulattı. Henüz ortaya net bir sebep çıkmazken, CryptoQuant CEO'su ise ilginç bir iddia ortaya attı.

bitcoin

Zincir üstü veri platformu CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, dün akşam Bitcoin’de yaşanan sert yükselişin, yapılan ciddi bir alım sonucunda olduğunu iddia etti.

Twitter hesabından bu yükselişi değerlendiren Ju, yükselişin bir “kısa pozisyon tasfiyesi” olmadığını söyledi ve şunu yazdı:

“Bu yükseliş bir ‘short tasfiyesi’ değil. Biri ya da birileri önemli miktarda Bitcoin alıyor. Tekrar ediyorum bu bir ‘short tasfiyesi’ değil. Birileri gerçekten yüksek miktarda Bitcoin alıyor”

BlackRock, EDX ve Deutsche Bank…

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftadan itibaren kripto para sektöründe çok önemli ve olumlu gelişmeler yaşanmıştı. Piyasalar önce BlackRock’ın spot Bitcoin ETF başvurusuyla büyük şaşkınlık yaşamış, yeni haftada ise küresel birçok kurum kripto konusunda açıklamalar yapmıştı.

Arkasında Charles Schwab ve Fidelity gibi devlerin olduğu kripto para borsası EDX Markets, dün ilk kez faaliyetlerine başlarken, Almanya’nın en büyük bankalarından olan Deutsche Bank da yine dijital varlık saklama hizmetleri lisansına resmen başvuru yapmıştı.

İşte tüm bu gelişmeler Bitcoin fiyatını yükselten ortamı yaratmıştı. En büyük kripto para haberin yazıldığı dakikalarda 28.900 dolar seviyelerinde işlem görürken, dün 2 yıl sonra ilk kez %50’yi geçen Bitcoin dominansı da %51’in üzerine çıktı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl