CryptoUniverse ile bulut madenciliği: Daha fazla kârlılık için ucuz elektrik ve gerçek ekipman

CryptoUniverse, bulut madenciliği sistemini ucuz elektrik kaynakları ve gerçek ekipmanla beraber daha kârlı hale getiriyor.

Bulut madenciliği nedir?

Bulut madenciliği, uzak bir veri merkezindeki donanımın madencilik kapasitesinin kiralanması veya satın alınması vasıtası ile dijital para birimi elde etme biçimidir. Geleneksel madenciliğe kıyasla kullanıcılar için daha verimlidir, çünkü herhangi bir fiziksel ekipmana kesinlikle gerek yoktur. Bulut madenciliği, kullanıcıların yazılım, donanım, bant genişliği, elektrik ve diğer çevrim dışı güçlüklerle uğraşmadan para kazanmalarını sağlamaktadır.

Türk hükümetinin kripto paralara karşı tutumu

Temmuz 2019’da, Türk hükümeti tarafından bir ekonomik yol haritası açıklandı ve bu yol haritasında, teknoloji temelli olarak merkez bankası tarafından sağlanacak dijital para birimi önerisi dahil olmak üzere blockchain’le ilgili hususlar yer aldı. “Ulaşım ve gümrük” amaçları doğrultusunda blockchain teknolojisinden faydalanmak üzere hukuki ve teknolojik altyapının devlet tarafından destekleneceği de belgede ifade ediliyor. Ayrıca, blockchain teknolojisi, kamu hizmetlerini iyileştirmede kullanılan yapay zeka ve bağlantılı araçlar – Nesnelerin İnterneti olarak da biliniyor – dahil olmak üzere yeni yaklaşımlar arasında gösterildi. Önerilen kripto para birimine ilişkin çok az detay var; ancak ülke, 2018 yılının başlarından bu yana ulusal bir dijital varlığı, Turkcoini, oluşturmayı düşünüyor.

CryptoUniverse ve potansiyeli

Cryptouniverse.io 2018 yılında hizmete giren ve BTC ile LTC için bulut madenciliği hizmetleri veren çok işlevli bir platform. Şirketin merkezi Tallinn, Estonya’da ve bu nedenle, tüm işlemler, Avrupa Birliği’nin tüm hukuki ve mali standartları uyarınca idare ediliyor. Ek bir ofis ise Birleşik Krallık’ta İskoçya’nın Edinburgh şehrinde yer alıyor.

CryptoUniverse daima, faaliyet gösterdiği bölgelerde mümkün olan en iyi kW/h oranlarını elde etmeyi amaçlıyor. 12.000’den fazla ASIC madencisi ile Rusya’da bulunan Leningrad – Kirishi’deki 20 MW’lik tesisi, elektrik santraline yakın bir konumda. Bu da şirketin Leningrad bölgesi yönetimi ile yapılan oldukça kazançlı ve uzun vadeli elektrik tedariği anlaşması nedeniyle ülkedeki en ucuz elektrik fiyatı temelinde sözleşme yapmasını sağlıyor.

Şirket, uygun iklim koşulları ve makul elektrik fiyatları nedeniyle Rusya’daki Sibirya bölgesine de yerleşmeyi düşünüyor. Rusya’da Irkutsk bölgesinde inşası devam eden başka bir tesis daha bulunuyor ve bu tesis, bölgenin hem iklim hem de mevzuata ilişkin tüm avantajlarından faydalanıyor olacak olup, 67.000 madenci bulundurma kapasitesine sahip. Pek çok su santraline yakın konumunu nedeniyle tesis, dünyadaki en düşük elektrik tarifelerinden birinden yararlanacak.

Cryptouniverse ile bulut madenciliğinin ekonomisi

CryptoUniverse, en istikrarlı kripto paralar olan Bitcoin ve Litecoin’den elde edilen gelir üzerinden çeşitli sözleşmeler sunuyor. Her bütçeye uygun seçenekler mevcut.

  • Standart fiyatlar; farklı bir başlangıç asgari katkı hacmi, satın almak için hashrate sayısını seçme imkanı veya sabit hashrate değeri bulunuyor. Sözleşmenin süresi uzadıkça gelir elde etme süresi uzar ve tarifenin fiyatı genellikle artar fakat hizmet ücreti azalır. Asgari giriş, her iki para biriminde de yaklaşık olarak 50$’dan başlıyor.
  • “VIP” fiyatlar. Bu fiyatlar, standart fiyatların bir çeşidi ancak fiyat ve hizmet ücreti daha düşük.
  • Tarife “2025”. Bu sözleşmenin geçerlilik tarihi 1 Ocak 2025’e kadardır. Uzun vadeli yatırım alanındaki profesyonellere yönelik. Bu sözleşmenin bir özelliği de diğer tarifelerde mevcut olmayan “Hash Rate Müzayedesi” seçeneği kullanılarak satışa çıkarılabilmesidir.
  • Ön ödemeli sözleşmeler. Kısa zaman önce şirket, bulut madenciliği sözleşmelerini güncellemiş ve ön ödemeli hizmet ücretleri ile iki yeni sözleşme türü ekledi. Yeni sözleşmeler, ek ödeme olmaksızın madencilikle edinilen fonların %100’ünün alınmasını sağlıyor ve madencilik sürecinin daha iyi kontrol edilmesine olanak tanıyor.

Zaman zaman, farklı seçeneklerle nakit iadeleri var; bu nedenle, en yeni tekliflerden haberdar olmak için internet sitesinin düzenli olarak kontrol edilmesi önemli.

Madencilik ekipmanının satın alınması

Madencilik kapasitesinin kiralanması size küçük bir olanak olarak geliyorsa CryptoUniverse, sadece belirli bir hashrate miktarını değil farklı üreticiler tarafından sunulan popüler madencilik cihazlarını satın alma ve bunu doğrudan tesise kurma imkanını sunuyor. Bu gibi bir durum, teslimat ile ilgili yaşanan sorunlar, gümrük incelemesi güçlükleri, bakım sorunları ve aşırı ısınmaya ilişkin riskler gibi pek çok sorunu ortadan kaldırıyor.

CryptoUniverse, Bitmain ve Canaan dahil olmak üzere dünyanın büyük madencilik ekipmanı üreticileri ile ortaklık anlaşmalarına sahip ve bu anlaşmalardan biri de yakın gelecekte Innosilicon ile yapılacak. Fiziksel bir ekipman biriminin satın alınması, yatırımcının aidiyet sözleşmesinin sona ermesinin ardından cihazı tekrar satarak, yatırım yaptığı fonların bir kısmını geri almasını mümkün kılıyor. Kripto para fiyatlarının büyümesi ile profesyonel madencilik ekipmanlarının piyasa ücretleri de artış eğilimi gösteriyor.

Bulut madenciliğinin diğer faydaları

CryptoUniverse, herkesin üyesi olabileceği ve bulut madenciliği aracılığıyla yüksek kârlılık deneyimleyebileceği, gerçek ekipmanları ve elektrik tedarikçileri ile yapılan gerçek anlaşmaları içeren gerçek bir proje. Şirket, takımının sözleşmelerini gönüllü olarak paylaşıyor ve bir sözleşme satın almak isteyen herkes bir görüşme ayarlayabiliyor ve şirketin veri merkezini ziyaret edebiliyor.

Kendinizi çevresi geniş bir insan olarak mı görüyorsunuz? Şirketin oldukça basit ve anlaşılır olan arkadaş yönlendirme programına katılarak bağlantılarınızı ek gelirlere dönüştürün. Tek yapmanız gereken internet sitesinden kaydolmak ve yönlendirme linki edinmek; böylece kaydolmak için bu yönlendirme linkini kullanan her bir ortak tarafından yatırılan toplam paradan bir yüzde elde edeceksiniz.


Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım tavsiyesi olarak düşünülmemelidir. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl