Boğa rallisinde borsalara 5 milyar dolar taşıyan şirketten yeni transfer

Geçtiğimiz sene kripto paralarda yükseliş beklediği şeklinde bir rapor yayımlayan ve buradaki tahminleri büyük oranda tutan kripto trading şirketi Cumberland, Tether Hazinesi'nden 20 milyon dolar çekti. Son 12 günde hiçbir çekim yapmayan şirket, bu boğa sezonunda borsalara 5 milyar dolardan fazla USDT taşımasıyla biliniyor.

Kripto paralar konusunda yaptığı işlemlerle bilinen trading firması Cumberland’den dikkat çeken bir transfer geldi. Son 12 günde hiçbir harekette bulunmayan şirket cüzdanları Tether Hazinesi’nden 20 milyon dolarlık çekim yaptı ve bunları borsalara gönderdi.

Cumberland’in OKX borsasına 10 milyon dolar ve Binance’e de yimne aynı miktarda USDT yolladığı görülüyor. Bu tarz şirketler, kripto alımlarında en çok kullanılan sabit coin olan USDT’yi genelde yeni alımlar yapmak için borsalara gönderiyorlar.

5 milyar dolar taşıdılar

Bilindiği gibi kripto para dünyası özellikle kasım ayından sonra gözle görülür yükselişler yaşadı. SEC’nin, 10 Ocak günü Bitcoin spot ETF’lerini onayladığı güne kadar sert yükselen fiyatlar, onayın gelmesinin ardından kısa süreli geri çekilse de, daha sonra rallisine devam etti.

İşte bu dönemde de Cumberland şirketi, milyarlarca dolarlık USDT’yi borsalara gönderdi ve yeni alımlar yaptı. Firma, 20 Ekim 2023’ten bu yana borsalara toplamda 5.5 milyar dolarlık USDT transferi yaptı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl