Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk ile bir video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, görüşmede elektrikli otonom araçlar, dijital ekonomi, uzun dönemli yatırımlar ve mevcut iş birliğini geliştirecek adımlar değerlendirildi.

Ayrıca, Türkiye’nin yerli elektrikli aracı TOGG’un lityum bataryaları konusunda atılabilecek ortak adımların da masaya yatırıldığı ifade edildi.

Bunların dışında, Türkiye’nin SpaceX ile ocak ayında uzaya fırlattığı TURKSAT 5-A uydusunun ardından 19 Aralık Pazar günü fırlatılması planlanan TURKSAT 5-B uydusunun uzaya fırlatılma sürecinin de görüşüldüğü kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musk’ı makamında kabul etmişti

Erdoğan, Musk ile daha önce birçok kez görüşme gerçekleştirmişti. Cumhurbaşkanı, 2017 yılında da Musk’ı makamında ağırlamıştı. 2021’in başlarında da bir telefon görüşmesi yapılmıştı.

Kriptonun gündeminden düşmüyor

Musk, bir yandan Tesla ve SpaceX’teki çalışmalarını sürdürürken diğer yandan kripto para sektöründe gündemdeki yerini koruyor. Tesla CEO’su, önceki gün Dogecoin’i Tesla’nın bazı ürünlerinde ödeme olarak kabul edeceklerini açıklamıştı. Bunun üzerine kripto paranın fiyatı, yüzde 30’tan fazla artmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl