Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kripto para açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim kripto paraya açılma diye bir derdimiz kesinlikle yok. Tam aksine onlara karşı ayrı bir savaşımız, ayrı bir mücadelemiz var. Onlara da böyle bir prim zaten asla vermeyiz, vermeyeceğiz de" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin’de gençlerle bir araya geldi.

Katılımcılardan birinin Dijital Türk Lirası İşbirliği Platformu’nun oluşturulduğunu hatırlatarak Merkez Bankasının kripto paraya açılıp açılmadığını ve kendisinin kripto para konusundaki görüşlerini sorması üzerine Erdoğan, şunları söyledi:

“Bizim bu kripto paraya açılma diye bir derdimiz kesinlikle yok. Tam aksine onlara karşı ayrı bir savaşımız, ayrı bir mücadelemiz var. Onlara da böyle bir prim zaten asla vermeyiz, vermeyeceğiz de. Çünkü biz şu anda bu konuda kendi asli hüviyeti olan paramızla yola devam edeceğiz.”

Binali Yıldırım: Bir nevi hayali bir geleceğe yönelik satış yapılıyor

Erdoğan, sözlerinin ardından Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’ın da fikrini sordu. Yıldırım ise şunları söyledi:

“Kripto para maalesef mağduriyetlere de kapı açıyor. Dolayısıyla çok ciddi denetime ihtiyaç var. Bir nevi hayali bir geleceğe yönelik satış yapılıyor. Ondan sonra bunun kötü örneklerini de gördük, mağdur olanları gördük. İleride tabii takdirinizle bu istismarları, yanlışları önlemek için devlet olarak, hükümet olarak bazı düzenlemeler yapmak gerekebilir. Onunla ilgili de zaten çalışmalar başlatıldı.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

3 yorums

  1. Hülya özkal Cevapla

    O zaman cripto paraya denetim yapacaklarına bu platpormlara doğru çalışıp çalışmadıklarına denetim yapsın merkezi bir sistemle halkın parasını toplayan borsalar banka gibi denetimli çalışsınlar hayali alım satımla değil .. biz thodex e para yatırdık mesela adam bizim emirlerimizi kendi arayüzünde bize gösterip aslında kafasına göre kullanmış bence .. banka bunu yapabilirmi yaparsada hesabını üstlenir bırakıp kaçamaz spk neyi denetliyor memurlar atasın gayet basit devlet de pay alabilir borsaların kazancından vergi alıyor zaten .. kimse bedava bu işi yapmıyor .. tşklr

  2. mustafaa Cevapla

    kendisi acaba kripto paraların ve blockhain’in ne oldugu konusunda bir fikri varmı ki karşı dursun ?

  3. HÜSEYİN ARSLAN Cevapla

    Ülkenin başından gitseniz yeter başka birşey yapmasanız da emin olun siz daha mağdur ediyorsunuz insanları