Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Metaverse ve Web 3.0 açıklamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da düzenlenen Forum Metaverse etkinliğinde konuştu. Erdoğan, burada Metaverse, Web 3.0 ve dijital dünyayla ilgili açıklamalar yaptı.

“Web 3.0’ın üzerinde inşa edilen mecralardan yalnızca biri”

“Meta projeler, Web 3.0 denen çok daha kapsamlı, çok daha kuşatıcı bir teknolojik dönüşümün üzerinde inşa edilen mecralardan yalnızca biridir.” diyen Erdoğan, sözlerinin devamında “Metaverse ve benzeri mecralar belki torunlarımızı da aşıp onların çocuklarının hayat biçimlerinin ayrılmaz bir parçası olacak” şeklinde konuştu.

“Metaverse çok büyük altyapı yatırımları gerektiriyor”

Cumhurbaşkanı, Metaverse’ün çok büyük altyapı yatırımları gerektirdiğini, böylesine büyük yatırımların kısa sürede gerçekleştirilmesinin mümkün olmadığını ifade etti. Dijital kültür konusuna da eğilen Erdoğan, “Web 3.0 ve Metaverse gibi gelişmeler, bizi dijital kültüre daha çok odaklanmamız gerektiğine işaret ediyor. Asıl hedefimiz üretimi kendi kültürümüzün, değerlerimizin üzerinde inşa etmektir. Bizlere düşen görev kendi insanlarımızı, kendi gençlerimizi özellikle bu kaçınılmaz geleceğe en doğru, en güvenli, en güçlü, en donanımlı şekilde hazırlamaktır.” ifadelerini kullandı.

Dijital seferberlik dönemi ilanı

Erdoğan, konuşmasının sonlarına doğru “Önümüzdeki dönemi bir dijital seferberlik dönemi olarak ilan ediyoruz.” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Toprak Cevapla

    “Bilgisi yok ama bu konuda bissyler söyleyeyim de genç nesillerin ilgisini çekeyim “konuşması bu