Cüneyt Özdemir, yayınlarını Blockchain tabanlı DLive’a da taşıdı

Gazeteci Cüneyt Özdemir, canlı yayınlarını diğer platformların yanı sıra Blockchain tabanlı DLive'da da gerçekleştirecek.

cuneyt-ozdemir

Yakın zaman önce Youtube’da 1 milyon aboneye ulaşan ünlü gazeteci Cüneyt Özdemir, canlı yayınlarını aynı zamanda Blockchain tabanlı canlı yayın platformu DLive’a da taşıdı.

DLive’daki ilk Cüneyt Özdemir yayını bugün gerçekleştirildi. Yayın anlık 3 bin izlenmeye ulaştı.

Birkaç gün önce yayınları DLive’a da taşıyacağının duyurusunu yapan Özdemir, izleyicilerine bundan sonra yeni yayınları DLive üzerinden de izlemeye başlayabileceklerini söylemişti.

DLive, 2018 yılında Silikon Vadisi’nde kurulan Blockchain tabanlı bir canlı yayın platformu. Son verilere göre, aylık 7 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı olan platformda on binlerce kişi yayın yapıyor. Dünyaca ünlü Youtuber PewDiePie’ın da tercih ettiği DLive’da Barış Özcan da yakın zaman önce yayınlara başlamıştı. Barış Özcan’ın Mayıs ayında gerçekleştirdiği SpaceX roket fırlatma yayını, bir Türkiye rekoru kırmış, yayını anlık olarak 111 bin 400 izleyici takip etmişti.

İlginizi Çekebilir: Türkiye’den milyonların kullandığı Blockchain platformu: DLive

DLive’ın Küresel Topluluk Yöneticisi Metin Redjepi, daha önce Uzmancoin’e verdiği röportajda, “Kullanıcılara geleneksel herhangi bir platformu kullanırken yaşadığı deneyimi sunarak onlara ilk etapta platformu sevdirip sonra da Blockchain’in ne gibi faydalar sunduğunu anlamalarını sağlıyoruz” demişti. Ayrıca Redjepi, Türkiye’deki yatırımları artırma kararı aldıklarını belirtmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl