Curaizon, Blockchain teknolojisi ile hayat kurtarmaya yardım etmeyi hedefliyor

Tedaviye uyum ve bağlılık teknolojilerinde bir öncü olan Curaizon, bu konuda ilaç firmaları da dahil olmak üzere hastaların, sağlık hizmeti sağlayıcılarının ve tıbbi araştırmacıların yararına benzersiz ve her şeyi kapsayan bir çözüm geliştirdi.

Ulusal sağlık hizmetleri, insanların yaşamlarını iyileştirmek, uzatmak ve kurtarmak için hayati bir role sahip. Bu kuruluşlar; kanser, astım ve diyabet dahil olmak üzere birçok alanda bakımları altındaki hastaların sağlığını önemli ölçüde iyileştirdiler. Ne yazık ki birtakım önemli güçlükler hala sürüyor. Bunlardan biri hastaların ilaçlarını doğru bir şekilde almalarını sağlamak. Uzun süreli hastalıklar için çeşitli tedaviler alan yetişkinlerin yüzde 50’sinden fazlasının bazen ölümcül sonuçlar doğurabilecek şekilde reçetelerine uymadığı yaygın olarak biliniyor.

İlaç tedavisine bağlı kalmamak sağlık maliyetlerini 700 milyar dolar artırıyor

Tedaviye uyum ve bağlılık teknolojilerinde bir öncü olan Curaizon, bu konuda ilaç firmaları da dahil olmak üzere hastaların, sağlık hizmeti sağlayıcılarının ve tıbbi araştırmacıların yararına benzersiz ve her şeyi kapsayan bir çözüm geliştirdi. Deloitte’in 2017 yılında yaptığı bir çalışmaya göre ilaç tedavisine bağlı kalmama durumu, sağlık maliyetlerini dünya çapında yaklaşık 700 milyar dolar artırıyor. Curaizon’un tedaviye uyum ve bağlılık teknolojileri, sağlık harcamalarını ve atıklarını azaltmayı, yeni ve daha iyi ilaçların hızını ve gelişimini artırmak için tıbbi araştırmaları teşvik etmeyi amaçlıyor. Curaizon ekosistemi, bu doğrultuda üç önemli bileşene sahip: CuraServe™, CuraView™ ve CuraData™.

Hastalar, kendilerini akranlarına karşı izleyebilir ve kıyaslayabilir

CuraServe, biri hasta ve biri sağlık hizmeti sunanlar için olmak üzere iki farklı panel içeren hasta/doktor arayüzü çözümü. Hasta paneli, kullanıcıların vitamin takviyeleri veya doğum kontrol hapları gibi reçetesiz ilaçları zamanında almasını sağlayacak hatırlatıcılar eklemelerini mümkün kılıyor. Bu hastalar aynı zamanda akranlarına karşı kendilerini izleyebilir ve kıyaslayabilir. CuraServe, hastaları kontrol altına alır ve onları kendi bakımları konusunda bir paydaş yapar.

Sağlık hizmeti sağlayıcıları ilk kez reaktif değil, proaktif olabilirler

Sağlık hizmeti sağlayıcısı paneli, doktorların, hemşirelerin ve diğer onaylı tıp pratisyenlerinin gerçek zamanlı olarak hastalarının tedaviye bağlılık durumlarına erişmelerini sağlar. Bu panel üzerinden sağlanan bilgiler, en riskli hastalarını yakından izlemelerine ve gerçek verilere dayanarak en iyi eylem yöntemlerini belirlemelerine olanak tanır. Sağlık hizmeti sağlayıcıları, ilk kez hastalarını tedavi ederken ve bakım yaparken reaktif değil proaktif olabilirler. CuraServe’deki veriler, daha sonra sağlık hizmetlerini optimize etmek için ulusal sağlık hizmetleri tarafından bile sorgulanabilir.

CuraView iser sağlık hizmeti eski sistemlerini modernleştiren ve bütünleştiren yüksek seviyeli bir raporlama ve bilişim platformu. Bir dizi hasta segmentinde problemleri tanımlayan güçlü raporlar oluşturmak için hem bireysel hem de kümülatif hasta verileri sağlar. Uyuşturucudan hastalığa, demografiden multimorbiditeye kadar ulusal sağlık hizmetleri, artık sistem içinde yer alan başarı ve başarısızlıklara dair derinlemesine bir genel bakışa sahip olabilir. Ek olarak, CureView en iyi uygulama için kullanılabilir. Önceden bilinmeyen bir şekilde ortaya çıkabilecek sorunları tespit etme ve önlemede yarar sağlayabilir.

Sağlık kayıtlarının değiştirilemezliği Curaizon’un Blockchain teknolojisiyle garantiye alınabilir

CureData, CureServe’de toplanan ve anonim hale getirilen benzersiz hasta demografik ve tedaviye bağlılık verilerini gerçek zamanlı olarak bir araya getirir. Daha fazla veri derlendiğinden verilerin kalitesi ve anonimitesi artırılır. Blockchain teknolojisinin kullanımıyla verilerin şifrelenmesi, bulut hizmetlerinde saklanması, güvenli erişim, şeffaflık ve kayıtların değiştirilemezliği garantiye alınabilir.

‘Curaizon, sağlık hizmetlerinde de verimliliği artıracak’

Curaizon’un CEO’su Nicholas Rumble, “CureData, token’ımızın faydasını artırmada çok önemli bir rol oynuyor. CuraServe ile oluşturulan verilerin yanı sıra verilerden faydalananlar da kendi bilgilerini ekleyerek zenginleştirebilecektir. Veri bilimcileri, akademisyenler, araştırmacılar ve ilaç şirketleri kendi verilerini bizimkilerin üzerine ekledikçe (bir ödül sistemine dayalı), daha fazla hasta ve sağlık hizmetleri teknolojiyi kullandıkça veriler işlevsellik ve fayda bakımından büyüyecektir. Bu sayede paydaşlar arasındaki işlemler ve iş birliği ne kadar aktif olursa token sahipleri olarak elde edebilecekleri fayda da o kadar artar, ekosistem o kadar cazip hale gelir. Bu yeni ve benzersiz bilgi kaynaklarından yararlanan sağlık hizmeti sağlayıcıları, hastaların yararına derhal ve proaktif bir şekilde harekete geçebilirler. Doğal olarak bu ulusal sağlık hizmetlerinde de verimliliği artıracaktır.” şeklinde konuştu.

Curaizon’un Blockchain tabanlı teknolojilerinin diğer tüm faydaları gibi, verilerin değerinin kilidini açmak, birlikte çalışabilirlik sorunlarını çözmek yalnızca sağlık hizmetlerinin verimsizliklerini azaltmasına yardımcı olmayacak aynı zamanda hayat kurtarmaya da yardımcı olacak.

www.curatoken.curaizon.com
www.curaizon.com


Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz. Burada yazılanlar bir tavsiye niteliği taşımaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl