Tasfiye tehlikesi altındaki Curve kurucusu borcunu tamamen kapattı

Curve Finance sisteminin kurucusu olan Michael Egorov, Aave'deki borcunu tamamiyle kapattı. Egorov'un çeşitli DeFi protokollerinde ise hala ödenmesi gereken 42.7 milyon dolarlık borcu bulunuyor.

Ağustos ayında borç pozisyonlarının tasfiye olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan ve bu konuda Justin Sun’ın da dahil olduğu birçok kişi ve kurumla CRV token anlaşması yapan Michael Egorov, merkeziyetsiz finans protokolü Aave’deki borcunu kapattı.

Zincir üstü takip platformu Lookonchain’in paylaşımına göre Egorov 35 milyon dolar değerde 68 milyon adet CRV token’ı merkeziyetsiz borç verme protokolü Silo’ya yatırdı ve 10.8 milyonluk crvUSD aldı. Curve’ün sabit coin’i olan crvUSD’leri USDT’ye çeviren Egorov Aave’deki tüm borcunu ödedi.

4 DeFi protokolünde toplamda 42.7 milyon dolar daha borcu olan ve toplamda 253.7 milyon adetlik CRV token teminatı bulunan Egorov, ağustos ayında 46 milyon dolar karşılığında 106 milyon adet CRV satmıştı. Curve kurucusu bu satışı, dev borç pozisyonunun tasfiye olmaması için yapmıştı.

Egorov’un token satışlarında; Justin Sun, trade firması Wintermute ve ünlü NFT yatırımcısı Jeffrey Huang gibi isim ve firmalarla özel anlaşmalar yaptığı görülmüştü.

Egorov’un yaptığı OTC yani tezgah üstü satışlarının ardından Curve havuzlarından birinde görülen güvenlik açığı sebebiyle CRV token fiyatında fazladan %30’luk bir düşüş daha olmuştu. Bir dönem 0.40 doların da altına inen CRV, haberin yazıldığı dakikalarda ise 0.52 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl