Curve Finance kurucusu CRV’lerini ucuza satıyor: Justin Sun aldı

Curve Finance kurucusu Michael Egorov'un ucuza sattığı CRV token'ları dikkat çekiyor. Büyük bir DeFi pozisyonu tehlikede olan Egorov'un şu an fiyatı 0.59 dolar olan CRV token'ları 0.40 dolardan sattığı görülüyor. Alıcılar arasında Justin Sun'ın da olduğu token'lardan Egorov şu ana kadar tezgah üstü işlemlerle 39 milyon adet sattı ve yaklaşık 15.8 milyon dolarlık USDT elde etti.

Yaklaşık 170 milyon dolarlık merkeziyetsiz finans kredi pozisyonu tehlikede olan Curve Finance kurucusu Michael Egorov, nedeni tam anlamıyla belli olmayan satışlar yapıyor.

Egorov, tezgah üstü satışlar vasıtasıyla şu an fiyatı 0.59 dolar olan CRV token’dan 5 milyon adedini Justin Sun’a sattı. Satışlar ise 0.4 dolardan yapıldı. Egorov aynı fiyattan 7 adet cüzdana daha satışlarda bulundu. Şu ana kadar tezgah üstü işlemler (OTC) kanalıyla 39 milyon adet CRV satan Curve kurucusu 15.8 milyon USDT elde etti.

TRON ile anlaşma yapıldı

Bu satışların sebebi hala tam olarak açıklanmadı ancak Justin Sun, alımlarının ardından TRON ile Curve arasındaki yeni bir ortaklığı duyurdu. Sun, “Curve’e destek olduğumuz için mutluyuz. Artık ortak olduk. İhtiyaç olduğu zaman yardım etmeye hazırız. Ortaklık sonucu Curve üzerinde stUSDT havuzu oluşturulacak” dedi.

Dolayısıyla ucuz fiyattan yapılan satışlar, hem Egorov’a sıcak para getirisi sağladı hem de TRON, Curve ile bir anlaşma yapmış oldu.

Öte yandan Egorov, risk altında bulunan büyük DeFi pozisyonunu korumak için de çeşitli hamleler yapıyor. 5.13 milyonluk FRAX sabit coin kredisini ödeyen ve bu sayede 12.5 milyon adet CRV token teminatını geri alan Egorov, bu token’ları Fraxlend’den çıkarıp başka bir cüzdana taşıdı. Bu transferlerden önce Egorov’un cüzdanlarına çeşitli anonim adreslerden USDT transferleri gelmesi de gözlerden kaçmadı.

CRV token fiyatı haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 0.59 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl