Solana tabanlı cüzdan Phantom’a 9 milyon dolarlık yatırım

Son dönemde kripto para endüstrisine yatırımlarını iyice artıran ve bu amaç doğrultusunda toplamda 2 milyar doları aşan bir fon oluşturan Andreessen Horowitz (a16z), çoklu zincir teknolojisine geçiş yapan Phantom cüzdan sağlayıcısına da yatırım yaptı. Phantom, toplamda 9 milyon dolarlık yatırım alırken, fon turuna katılanların arasında Solana ve Ethereum Vakıfları da bulunuyor.

Solana tabanlı dijital cüzdan Phantom, girişim sermayesi şirketi Andreessen Horowitz (a16z) liderliğindeki bir A Serisi yatırım fonlamasında 9 milyon dolar topladı. Fonlama turundaki diğer yatırımcılar ise Variant Fund, Jump Capital, DeFi Alliance, Ethereum Vakfı, Solana Vakfı Compound, Audius, Lolli ve Coinbase kurucularından olan Garry Tan’dı.

Yapılan açıklamada fonun, Phantom ekibinin büyütülmesinde, platforma yeni özellikler kazandırılmasında ve diğer blok zincir projelerine yatırım yapılmasında kullanılacağı belirtildi.

40 bin kullanıcısı var

Brandon Millman, Chris Kalani ve Francesco Agosti tarafından kurulan Phantom, Nisan 2021’deki beta versiyonu başlangıcından bu yana platformuna 40 bin kişi ekledi ve aynı zamanda Serum ve Solana’dan 500 bin dolar hibe fonu almayı da başardı.

Fonlama turunda aldıkları yatırımla ilgili konuşan kuruculardan Brandon Millman, şunları söyledi:

“Dünyanın çoklu zincir tarafına hareket ettiği bir dönemde, katılımcılardan gelen bu yoğun ilgi, ekibimizin ürettiği DeFi cüzdanının büyük kitleler için tasarlandığını gösteriyor. Bu ürün, piyasadaki ona benzeyen diğerlerinden farklı olarak kullanıcılara değer katmak için benzersiz bir konumda…”

Bilindiği üzere Phantom son olarak FTX’ten direkt olarak SOL, USDC, USDT gönderilmesine olanak sağlayan FTX Pay ile entegre edilmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl