Cyber Ekosistem Hibe Programı ilk turunda kazanan projeler açıklandı

2 milyon dolar değerinde fonun dağıtılacağı Cyber Ekosistem Hibe Programının ilk turunda 10 proje seçildi.

Nisan ayının başında başlatılan ve Cyber ekosisteminin gelişimini teşvik etmeyi amaçlayan 2 milyon dolarlık Cyber Ekosistem Hibe programının ilk turu tamamlandı.

İlk turda zincir üzerinde yeni ve çekici sosyal deneyimler sunan uygulamalar geliştiren projelere 170 bin dolar ayrıldı. Bu turdaki projeler, Cyber ile uyumluluğu en üst düzey, gelişimlerinde önemli ilerlemeler kaydeden, ana ağına geçmeye veya diğer geliştiricilerin araçlarını kullanmaya hazır olanlar arasından seçildi.

Hibe almaya hak kazananlar şöyleydi:

  • Bitmon: Oyunlaştırılmış içerik kürasyonunu topluluk odaklı Proof of Curation protokolü ile birleştiren ve Cyber’ın teknolojileri aracılığıyla kullanıcı katılımını ve işlem yönetimini kolaylaştırmayı amaçlayan bir Web3 platformu.
  • CharacterX: İnsan – yapay zeka etkileşimini ve ortak yaratımı teşvik eden sentetik sosyal ağ. Cyber L2’de ölçek büyütüp performansı ve kullanıcı etkileşimini artırmayı planlıyor.
  • Element: NFT pazar yeri ve aggregator olan Element, 2.7 milyonu aşkın kullanıcı tabanıyla aktif trade cüzdanları sunarak erişimi ve operasyonel sağlamlığı artırmaya ve Cyber ekosistemini geliştirmeye hazırlanıyor.
  • JiffyScan: ERC-4337 işlemleri için önde gelen bir UserOp gezgini olan JiffyScan, son kullanıcılar için blok zinciri karmaşasını maskeleyerek sorunsuz sosyal uygulama oluşturmayı sağlamak üzere geliştirici deneyimini basitleştirmeye odaklanıyor.
  • Snaaps: Snaps eklentisini Cyber hesaplarıyla entegre eden Snaaps, kullanıcıların CyberWallet’larını MetaMask üzerinden yönetmelerini basitleştirerek kullanıcı deneyimini geliştiriyor.
  • XO: Z kuşağı için yapay zeka destekli, blok zinciri doğrulamalı bir sosyal keşif platformu olan XO, Cyber’dan yararlanarak kullanıcı etkileşimini dönüştürmeyi amaçlıyor.
  • Cybersapiens: Dijital inovasyonu sürdürülebilirlikle birleştirmeye odaklanan Cybersapiens, karbon destekli NFT’ler aracılığıyla topluluklarla etkileşim kuruyor ve Cyber ekosisteminde sıfır karbon ayak izi için çalışıyor.
  • Nomis: Nomis, kişiselleştirilmiş Web3 deneyimleri sunan bir itibar protokolü ve cüzdan puanlama altyapısı. Proje, Cyber’da sosyal odaklı bir puanlama sistemi uygulayacak.
  • Plato: Eat2Earn programı aracılığıyla restoran veri yönetimine yenilik getiren Plato, yemek deneyimini dönüştürmeyi hedefliyor.
  • SuperSquad: SuperSquad, sağlık ve zindeliğe odaklanan, katılımı artırmak ve ekosistemin işlevselliğini genişletmek için hedefe dayalı sosyal kimlikleri ve Cyber token’ını kullanan, token ile girilebilen bir topluluktur.

Hibeler, ilgili projenin belirtilen kilometre taşlarlarını başarıyla tamamlamasının ardından dağıtılacak. Dağıtılacak token’lar için bir hak ediş (vesting) süresi uygulanacak. Cyber’a göre bu, ekosistemin sürdürülebilir ve etkili bir büyüme kaydetmesini sağlayacak.

İlk turda seçilemeyen projeler, yaz ayında yapılacak bir sonraki turda yeniden başvurmaya davet edildi. Açıklamada, “Önümüzde daha pek çok tur olacak. Cyber ekosisteminin büyümesini ve gelişmesini desteklemeye kararlıyız. Cyber Ekosistemi Hibe Programı daha da heyecan verici fırsatlarla genişlemeye hazırlanıyor. Her biri daha yenilikçi projeleri ve genel olarak topluluğu desteklemeyi vadeden ek hibe turları için kolları sıvıyoruz. Topluluk üyelerinin seçilen projeleri derinlemesine inceleyebilecekleri, neler geliştirildiğini keşfedebilecekleri ve Cyber ekosistemindeki diğer heyecan verici fırsatları bulabilecekleri bir dizi Twitter Space düzenleyeceğiz. Ayrıca bu olağanüstü projelerin hak ettikleri görünürlüğü kazanmalarını sağlamak adına pazarlama çalışmalarımızı da güçlendireceğiz.” denildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl