CZ, BAE’ye gitmek için 4.5 milyar dolarlık Binance hisselerini teminat olarak önerdi

Binance'te görevi bırakmak zorunda kalan Changpeng Zhao'nun ABD'den çıkış yasağı devam ederken, mahkemeye ilginç bir teklif yaptığı ortaya çıktı. CZ'nin, Birleşik Arap Emirlikleri'ne gidebilmek için 4.5 milyar dolar değerdeki Binance hisselerini geri dönüş teminatı olarak göstermek isteği ancak hakimin bu teklifi de kabul etmediği belirtildi.

ABD’deki regülatör kurumların baskısı ve açtıkları davalar sonucunda Binance CEO’luğunu bırakmak zorunda kalan Changpeng Zhao ne yaparsa yapsın oturum izni aldığı Birleşik Arap Emrlikleri’ne dönemiyor.

ABD medyasından CNBC’nin verdiği habere göre CZ, ABD’den çıkış yasağını kaldırmak için son olarak Binance hisselerini teminat gösterdi. Hisselerin 4.5 milyar dolar değerde olduğu belirtilirken, eski CEO’nun bu talebi de kabul edilmedi.

Binance eski CEO’sunun, BAE’de ameliyat olan bir arkadaşını görmek istediği ve yaklaşık 4 hafta süreyle burada kalıp ABD’ye döneceğini söylediği belirtildi. Ancak mahkemeden bu konuda izin çıkmadı. Talebin aralık ayında yapıldığı ve 29 Aralık günü de resmen reddedildiği görülüyor.

ABD’de açılan davalar sonucunda Binance borsası 4.5 milyar dolar, CZ ise 175 milyon dolarlık ceza ödemeyi kabul etmişlerdi. CZ şu anda 18 aya kadar hapis cezasıyla yargılanmaya devam ediyor. Eski CEO’nun, müşteri fonlarını kendi hesaplarına yönlendirdiği, para aklama önlemlerini yeteri kadar almadığı ve ABD’li müşterilerin Binance’in uluslararası platformuna olan erişimlerini kısıtlamadığı iddia ediliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl