Binance CEO’su CZ: SBF ne yaptığını çok iyi biliyordu

Binance CEO'su Changpeng Zhao, FTX borsasının iflası ve eski CEO SBF'nin borsa içinde yaptıklarını değerlendirdi. SBF'nin her zaman ne yaptığını bildiğini belirten CZ, "Şu anda tweet bile atmamalı. Sam kullanıcı fonlarının Alameda için kullanıldığını çok iyi biliyordu" dedi.

Abu Dabi’de katıldığı bir konferansta açıklamalarda bulunan Changpeng Zhao, konuşmasının ardından ise ABD medyasından CNBC’nin yayınına katıldı.

FTX borsasının iflası, kendi teklifleri ve vazgeçiş sebepleriyle ilgili konuşan Zhao şunalrı söyledi:

“Yalan söylediklerini anladığımızda onlara güvenemezdik”

Ben FTT tweet’ini attıktan yaklaşık 24 saat sonra Sam beni aradı. Aradığında çaresiz olduğunu biliyordum. Bizden önce başka tekliflerle ilgili de görüşmüştü. Sahip olduğumuz FTT token’larımızın alınması için aradığını düşündüm. Ama sonra tüm şirketi satın almamızı istedi. Ekibimiz durumu araştırdı ve çok kısa sürede aslında net şekilde kullanıcı fonlarının yok olduğunu gördük. O anda kullanıcılarına, yatırımcılarına ve çalışanlarına yalan söylediklerini gördük. Veriler ne olursa olsun onlara güvenemeyeceğimizi düşündük.

“Şirket çalışanları haberdar olmayabilir”

Bence ne yaptığını biliyordu ve şu anda da attığı tweet’lerle aslında ne yaptığını biliyor. Şu anda tweet bile atmamalı. Sam kullanıcı fonlarının Alameda için kullanıldığını çok iyi biliyordu. Muhtemelen şirket içinde bunu bilen kişi sayısı azdı. Normal seviyedeki çalışanların bunu bildiklerini sanmıyorum.

“Kaldıraç ve teminat konusunda dikkatliyiz”

Yaratılan bir token’ın kaldıraçlı işlemlerde teminat olarak kullanılması konusunda biz çok dikkatli davranıyoruz. BNB’de bunu yapmıyoruz. BNB’yi hiçbir işlemimizde teminat olarak göstermiyoruz.

“5-10 yıl sonra her şey çok daha iyi olacak”

Kripto paraların daha önce hiç görülmemiş temel bir teknolojisi olduğunu biliyoruz. Bunun bir kart oyunu olduğunu düşünmüyorum. Bundan 5-10 yıl sonra endüstri çok ileride olacak. O zaman Bitcoin ve Ethereum dışında da birçok kripto para olacak. Hala çok erken dönemdeyiz. Evet bu olaylar bizi geriye götürdü ancak uzun vadede çok daha ileride olacağız.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl