CZ’den BNB ve Bitcoin açıklaması: FTT bile tutuyoruz!

SEC ve CFTC tarafından dava açılan Binance'in kendi token'ı olan BNB'deki düşüş sosyal medyada birçok iddianın ortaya atılmasına neden olurken, CEO Zhao'dan ise konuyla ilgili yanıt geldi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao hiçbir şekilde BNB ya da Bitcoin satışı yapmadıklarını söyledi. Sosyal medya üzerinden yapılan FUD yorumlarını eleştiren CZ, Twitter’dan iddialara kısa bir cevap verdi ve cümlesine, klasikleşen “4” ifadesiyle başladı.

Bilindiği üzere “4” rakamı, CZ’nin aylar önce yazdığı bir tweet’te “FUD’ı umursamayın” anlamına gelen bir ifade olarak ön plâna çıkmıştı.

“FTT bile tutuyoruz”

Binance’e açılan davanın ardından BNB fiyatında yaşanan düşüşle ilgili sosyal medyada borsanın satış yaptığına dair iddialar yer alıyordu. Hatta bazıları ise tam tersi olarak, borsanın belli fiyat seviyelerini korumak için fazladan alım yaptığını iddia etmişti.

Tüm bu iddialara cevap veren CZ, “4… Binance ne Bitcoin ne BNB sattı. Elimizde hala FTT bile ulunuyor. İnsanların sadece fiyat grafiklerine bakarak, içinde milyonlarca trader’ın olduğu bir yerde kimin ne sattığını biliyor olmaları gerçekten inanılmaz… Bunların hepsi FUD” dedi.

CZ, konuyla ilgili kendisine atılan  “Hepsinin aynı anda ortaya çıkması da ilginç” yazılı bir tweet’e de, “Belki hepsi kısa pozisyon almışlardır” diyerek cevap verdi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl