CZ’den Dogecoin yorumu: Yok olacaktı, Elon Musk kurtardı

Binance borsasının ünlü CEO'su Changpeng Zhao, platformun Twitter Spaces yayınında Dogecoin'in bugüne kadar gelebilmesinin kendisini şaşırttığını ve bunda Elon Musk'ın katkısının büyük olduğunu düşündüğünü söyledi.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak görülen Binance’in ünlü CEO’su Changpeng Zhao, Dogecoin hakkında tartışılacak bir yorum yaptı.

“Elon Musk hayatını kurtardı”

Borsanın Twitter Spaces yayınında konuşan ve soruları cevaplayan CZ, şunları söyledi:

“Beni en çok şaşırtan ‘meme coin’ Dogecoin oldu. Bu zamana kadar geldi. Süper-uzun bir zaman… Çok önce yok olacağını düşünüyordum. Ama Elon Musk ona el attı ve hayatını kurtardı. Muhtemelen de yaşamını önemli seviyede uzattı”

“Meme coin’lere olan bu ilgiyi anlamıyorum”

Kendisine “meme coin”lere olan ilgili de fikri sorulan Zhao şunları söyledi:

“Neyse o… Fazla yorum yapmaya gerek yok. Şu anda popüler bir durum var. Ancak şunu söylemem lazım, çok büyük bir risk söz konusu.. Ben meme coin’lere karşı da değilim. Kullanıcılarımız neyi talep ediyorlarsa, biz de onu sağlamaya çalışıyoruz. Yine de elimde hiçbir meme coin yok. NFT de yok. Daha önce bunu söylemiştim”

Musk yıllar önce destek vermişti

Hatırlanacağı üzere 2021 boğa sezonu başlangıcında Dogecoin hakkında attığı tweet’lerle fiyatı yukarı taşıyan Elon Musk, bu meme token’a olan desteğini 2019’da göstermeye başlamıştı. Fiyatın bugünkünden kat be kat aşağıda olduğu dönemde Dogecoin hakkında tweet’ler atan Musk, o dönem, “Dogecoin benim favori kripto param olabilir” demişti.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl