CZ’den iddialara cevap: Elon Musk’ın tweet’ini hatırlattı

ABD Adalet Bakanlığı yetkililerinin, Binance borsasına dolandırıcılık davası açmayı düşündükleri haberine CZ'den bir tepki daha geldi. Binance CEO'su, Elon Musk'ın geçen sene FTX iflasından hemen sonra attığı bir tweet'i RT etti.

Semafor’un dün yaptığı ve ABD Adalet Bakanlığı’nın Binance’e yönelik dolandırıcılık davası açmak istediği iddiası kripto dünyasında ses getirirken, safları da bir kez daha net şekilde gösterdi.

CZ, o tweet’i hatırlattı

Dün “4” yazarak, Semafor’un bu haberinin ciddiye alınmaması gerektiği mesajını veren Binance CEO’su Changpeng Zhao, bugün konuyla ilgili yaptığı retweet ile de önemli bir mesaj verdi. Geçtiğimiz sene kasım ayı başında batan FTX borsasıyla ilgili Elon Musk’ın attığı bir tweet’i RT eden CZ, Semafor’un da taraflı bir kurum olduğu mesajını verdi.

Musk geçen sene 22 Kasım günü attığı tweet’te, Semafor’un gerçek sahibinin Sam Bankman-Fried olduğunu belirtmiş ve “Semafor’un sahibi SBF’dir. Burada büyük bir çıkar çatışması durumu söz konusu… Gazetecilik adeta çöp oldu” demişti.

Musk tweet’inde Semafor’un bağışçıları arasında en üst seviyede SBF’yi gösteren bir ekran görüntüsü de paylaşmıştı.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz sene Musk-SBF ve CZ üçgeninde çok sert tartışmalar yaşanmış ve CZ ile Elon Musk, SBF’ye birçok konuda ağır ithamlarda bulunmuşlardı.

SBF ise, FTX’in çöküşünden Binance ve CZ’yi sorumlu tutarken, Binance tarafı ise iddiaları reddetmiş ve FTT yatırımları konusunda FTX’in kendilerini kandırdığını söylemişlerdi.

Öte yandan geçtiğimiz sene yaşanan Terra LUNA çöküşünde de FTX ve Alameda’nın parmağının olduğu iddiaları kripto dünyasında uzun süre konuşulmuştu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl